İLİMİZDE AFET FARKINDALIK SEFERBERLİĞİ BAŞLATILDI.

2021 yılı İçişleri Bakanı Süleyman SOYLU tarafından “Türkiye Afet Eğitim Yılı” olarak belirlenmiş ve bu nedenle de tüm illerimizde “Afet Eğitim Seferberliği “ Pandemi kuralları çerçevesinde başlatıldı. Türkiye Afet Eğitim yılı kapsamında 2021 yılı boyunca yürütülecek eğitim faaliyetleri ve farkındalık çalışmaları Kamu Kurum Kuruluşları, Yerel Yönetimler, Sivil Toplum Kuruluşları, Üniversiteler ve Özel Kuruluşlarla tam bir […]

 İLİMİZDE AFET FARKINDALIK SEFERBERLİĞİ BAŞLATILDI.

28.02.2021 - 12:46

Güncelleme : 28.02.2021 - 12:46

2021 yılı İçişleri Bakanı Süleyman SOYLU tarafından “Türkiye Afet Eğitim Yılı” olarak belirlenmiş ve bu nedenle de tüm illerimizde “Afet Eğitim Seferberliği “ Pandemi kuralları çerçevesinde başlatıldı.

Türkiye Afet Eğitim yılı kapsamında 2021 yılı boyunca yürütülecek eğitim faaliyetleri ve farkındalık çalışmaları Kamu Kurum Kuruluşları, Yerel Yönetimler, Sivil Toplum Kuruluşları, Üniversiteler ve Özel Kuruluşlarla tam bir işbirliği içerisinde ilimizde de harekete geçilmiştir.

Bu nedenle tüm ilçelerimizde ilçe kaymakamlarının riyasetinde, afet eğitmenleri tarafından tüm vatandaşlara afet farkındalık eğitimi verileceği belirtildi.

AFAD Sakarya İl Müdürü Hüseyin Kaşkaş tarafından Karasu ilçesinde Merkez Camii’nde cami cemaatine afet farkındalık eğitimi verildi. Karasu ilçesinde İl Müdürümüz tarafından verilen afet farkındalık eğitimi, merkezi sistemle ilçedeki tüm camilerdeki vatandaşlarımız tarafından da dinlendi.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın