Kurban Bayramı Kutlama Mesajları

Kurban Bayramı dolayısı ile İlimiz ve İlçemizde ki çeşitli kurum ve kuruluşlardan haber sitemize (haber@arifiyehaber.net ) gelen kutlama mesajları …. İl Başkanı Tever’den Kurban Bayramı Mesajı AK Parti Sakarya İl Başkanı Yunus Tever, Kurban Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Bayramların toplumsal birlikteliğin yaşandığı mübarek günler olduğunu ifade eden Başkan Tever, mesajında şu görüşlere yer verdi: […]

 Kurban Bayramı Kutlama Mesajları

31.07.2020 - 0:33

Güncelleme : 31.07.2020 - 0:33

Kurban Bayramı dolayısı ile İlimiz ve İlçemizde ki çeşitli kurum ve kuruluşlardan haber sitemize (haber@arifiyehaber.net ) gelen kutlama mesajları ….

İl Başkanı Tever’den Kurban Bayramı Mesajı

AK Parti Sakarya İl Başkanı Yunus Tever, Kurban Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Bayramların toplumsal birlikteliğin yaşandığı mübarek günler olduğunu ifade eden Başkan Tever, mesajında şu görüşlere yer verdi: “Toplumsal birlikteliğin samimiyetle yaşandığı, ortak değerlerimizin hatırlandığı bir Kurban Bayramı’na daha ulaşmanın huzurunu hep birlikte yaşıyoruz. Küskün ve dargınları barıştıran, umutları canlandıran, tüm İslam âlemini kaynaştıran ve bütünleştiren bayramlar, sosyal huzurumuzu da pekiştiren manevi değeri yüksek olan anlamlı günlerdir.  Bayramlarımız, millet olma şuuruna ermenin, ortak değerlerimizi güçlendirmenin ve aramızdaki bağları geliştirmenin de vesilesidir.

Dargınlıkların, kırgınlıkların unutulduğu ve ferdi sevinçlerin müşterek mutluluklara dönüştüğü bu müstesna bayram günleri, daha çok kucaklaşmak ve kaynaşmak için önemli birer fırsattır. Bu anlamda bütün kırgınlıklarımızı ve dargınlıklarımızı unutarak kardeşçe kucaklaşmalı ve bayram sevincini hep beraber yaşamalıyız. Bizlere düşen görev; zenginiyle-fakiriyle, yaşlısıyla-genciyle bayramları gerçek manada değerlendirebilmek; Milletçe birlik ve beraberliğimizin perçinlendiği; sevinçte, kederde bir ve beraber olabilmenin yüce erdemine ulaşıldığı günler haline getirebilmektir. Her bayram geleneksel olarak düzenlediğimiz Bayramlaşma Programımızı tüm dünyada ve ülkemizde yaşanan pandemi nedeniyle gerçekleştiremeyeceğiz. Her ne kadar bir araya gelemesekte, yan yana olamasakta gönüllerimiz bir. Bu duygu ve düşüncelerle tüm vatandaşlarımızın ve Sakaryalı hemşerilerimizin Kurban Bayramlarını tebrik ediyor, bu bayramın bütün insanlığın barış ve huzuruna vesile olmasını Yüce Allah’tan niyaz ediyorum” dedi.

İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş;“Kurban, teslim olacak kadar yaklaşmaktır”

İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş, Kurban Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Durmuş mesajında şu ifadelere yer verdi:

Kurban, teslim olacak kadar yaklaşmaktır.

Hayat; hüzün ve neşenin, yokluk ve varlığın, darlık ve ferahlığın, soru ve cevapların, hastalık ve sağlığın iç içe olduğu kusursuz bir olgudur.

Barışın, birlik ve dayanışmanın, değerlerimizi yaşayıp çocuklarımıza örnek olmanın, geleneklerimize sahip çıkmanın en güzel vesilesi olan bir bayrama daha erişmenin mutluluğunu yaşıyoruz.

Yüce Allah’a, dinimize, birbirimize, güzelliklere yaklaşmak ve bize düşeni gönül rızasıyla paylaşmak anlamına gelen bu bayramda dileriz ki ibadetlerimiz ve dualarımız kabul olsun.

Bizlere bahşedilen ömrü Hz. İbrahim teslimiyetiyle yaşayıp mükâfat, rahmet ve berekete nail olabilmeyi temenni eder, tüm İslam âleminin Mübarek Kurban Bayramı’nı en kalbî duygularımla kutlarım.

Baro Başkanı Abdurrahim Burak’ın Kurban Bayramı mesajı

Sakarya Barosu Başkanı Av. Abdurrahim Burak, Kurban Bayramı nedeniyle kutlama mesajı yayımladı.

Baro Başkanı Abdurrahim Burak, “Özlemle beklediğimiz bir Kurban Bayramı’na daha kavuşmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bayramlar, yardımlaşma ve dayanışmanın, barışın ve kardeşliğin, sevincin ve huzurun en özel günleridir.

Bu özel günleri fırsat bilerek yaşamımızda adaletin etkin kılınması ve ahlaki değerlerin toplumu kuşatması adına hep birlikte çaba sarf etmeliyiz.

Bu bayramda, maalesef tüm dünyayı etkisi altına alan Koronavirüs ile ilgili tehdit geçmiş değil. Bundan dolayı hep birlikte alınan tedbirlere uymalıyız.  İnanıyorum ki kurallara uyar, sosyal mesafeye dikkat eder ve dayanışma içerisinde olursak, özlediğimiz o güzel günlere en kısa zamanda kavuşacağız. 

Bu duygu ve düşüncelerle, Kurban Bayramı’nın tüm insanlığa; sağlık, adalet, huzur ve barış getirmesini diliyor, Bayramınızı en içten dileklerimle kutluyorum” dedi.

MHP Arifiye İlçe Başkanı Ferit Şekerliden Bayram Mesajı

Milliyetçi Hareket Partisi Arifiye İlçe Başkanı Ferit Şekerli Kurban Bayramı dolayısıyla kutlama mesajı yayınladı.

Ferit Şekerli mesajında: “Bu mübarek Kurban Bayramı’na tekrar ulaşmanın, sevinci ve heyecanını yaşıyoruz. Bayramlarımız dargınlıkların son bulduğu, barışın ve huzurun daim olduğu güzide günlerimizdir. Toplumumuzu ortak düşüncede buluşturan bayramlarımız, tüm güzel duyguların en doruk noktada yaşanmasına vesile olmaktadır. Bayramlar, yaşanılan sevinçlere ortak olmak, mutluluklarımızı paylaşmak, gelenek ve göreneklerimizin gelecek nesillere aktarılmasına ve ‘biz’ duygusunun daimî olmasına yardımcı olmaktadır.
Sevgi, saygı ve paylaşmanın simgesi olan Kurban Bayramı’nı, sevdiklerimiz ve kendi sağlığımız için birbirimizi koruyarak ve kurallara uyarak değerlendirmeliyiz. Salgından korunma amacının öncelikli olduğu bir Kurban Bayramı organizasyonu bizleri bekliyor. Bu bayramda da salgının yayılma gösterdiği gerçeğini unutmadan kendi sağlığımız ve toplum sağlığı için alınan önlemlere uymalı, gerekli tedbirleri almalıyız.
Bu vesileyle Mübarek Kurban Bayramı’nın ülkemize, milletimize ve tüm İslam Âlemine sağlık, mutluluk, huzur ve bereket getirmesini diliyor, Arifiyeli ve Sakaryalı hemşerilerimin Kurban Bayramı’nı kutluyor, birlik ve beraberliğine vesile olmasını yüce Allah’tan niyaz ediyorum.” Dedi.

Rektör Sarıbıyık’tan Kurban Bayramı mesajı

Kurban Bayramı nedeniyle bir mesaj yayımlayan SUBÜ Rektörü Sarıbıyık, “Hac ibadetinin yapılamadığı bu Kurban Bayramı’nın maddi olanı paylaşarak mana âleminde yükselmemize vesile olmasını temenni ediyorum” dedi.

Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi (SUBÜ) Rektörü Prof. Dr. Mehmet Sarıbıyık, Kurban Bayramı nedeniyle bir mesaj yayımladı. Sarıbıyık mesajında: “Pandemi sürecine denk gelen Ramazan Bayramı’nın ardından çok şükür Kurban Bayramı’na da ulaştık. Bu bayramda sokağa çıkma ile ilgili bir kısıtlama olmasa da Kovid-19 riskine karşı azami derecede dikkatli olmamız gerekiyor. Tedbirlerle birlikte Hz. İsmail’in teslimiyeti ve Hz. İbrahim’in sadakatini unutmayarak bayramın manevi havasını da soluyacağız. Yurdumuzda ve Dünya’nın dört bir yanındaki mazlum coğrafyalarda çok zor durumlarda hayatını idame ettirmeye çalışan kardeşlerimiz var. Ancak paylaşarak üzüntülerimizi azaltabiliriz. Var olanı paylaşmayı, aç olana ve açıkta kalana yardım etmeyi dinimiz bize emrediyor. Kurban Bayramı, paylaşmanın mutluluğuna ulaşmayı ve birlik ruhunu pekiştirmeyi de sağlıyor. Paylaştıkça sevinçler çoğalıyor. Hac ibadetinin yapılamayacağı bu Kurban Bayramı’nın maddi olanı paylaşarak mana âleminde her birimizin yükselmesine vesile olmasını temenni ediyorum. Rabbim ibadetlerimizi kabul etsin, tüm İslâm âleminin Kurban Bayramı mübarek olsun” ifadelerini kullandı.

Gençlik ve Spor İl Müdürü Arif Özsoy Kurban Bayramı Kutlama Mesajı

Gençlik ve Spor İl Müdürü Arif Özsoy yayımladığı Kurban Bayramı mesajında, Bayramlar, birlik ve beraberliğin en güzel yansımalarına vesiledir. Yüzlerimizden tebessümün, gönüllerimizden huzurun eksik olmadığı bir bayram geçirmenizi temenni ediyorum” dedi.

Kurban Bayramı’nı kutlayan İl Müdürü Özsoy, mesajında şunları kaydetti : ” Bizleri bir Kurban Bayramına daha kavuşturan Rabbimize hamd ediyorum.

Ülke olarak ve İslam coğrafyası olarak zor bir süreçten geçiyoruz.  Millet olarak,  her zaman birlik olabilme, kenetlenebilme, tek yürek, tek yumruk olarak hareket ederek nice zorluklara göğüs gerdik.

Bu yıl pandemi nedeniyle Mübarek topraklarda Hac farizasını yerine getirememenin üzüntüsünü yaşıyoruz.

Atalarımızdan devraldığımız islam sancağını ve bayrağımızı, adalet ve barışın hüküm sürmesi için yurt içinde ve yurt dışında en iyi şekilde dalgalandırıyoruz.

Suriye’den Filistin’e, Güney Asya’dan Türkistan’a, Balkanlardan Afrika’ya kadar dünyanın pek çok yerinde zulüm altında inleyen tüm mazlumların kurtuluşu için Rabbimize dua ediyorum.

Bölgemizde tıpkı geçmişte olduğu gibi adalet ve barışın hüküm sürmesini istiyoruz. Maalesef ülkemizin dört bir yanında yaşayan savaş, afetler ve salgın nedeniyle Ramazan Bayramını olduğu gibi, Kurban Bayramında da birbirimize doyasıya sarılamayacağız.

Kendimize ve birbirimize olan sevgimizi, saygımızı yaşarken, Bayram sevincimizi acıya, yüzümüzdeki tebessümü gözyaşına çevirecek her türlü tutum ve davranışlardan kaçınalım.

Geleceğimiz olan gençlerimize de her zaman sahip çıkalım. Sevdiklerimizle sosyal mesafe ve hijyen koşullarına dikkat ederek bayramlaşalım.

Bu duygular içinde  Kurban Bayramınızı kutlar, ailelerimize, milletimize, islam alemine ve tüm insanlığa hayırlar getirmesini Yüce Allah’tan niyaz ediyorum. Bayramımız Mübarek Olsun.

Serbes: Keşke her günümüzü bayram gibi yaşasak

Gelecek Partisi Sakarya İl Başkanı Ender Serbes, bayramların bayram gibi yaşanması için, kin, nefret, öfke gibi kötü duygulardan arınmak gerektiğini söyledi.

Serbes, yayımladığı Kurban Bayramı mesajında, Sakaryalıların bayramını en içten dileklerle kutladığını belirterek, bayramın herkese mutluluk, huzur ve güvenli bir gelecek getirmesi temennisinde bulundu. Bayramı yeni bir başlangıç görerek, diğer günleri de bayram hassasiyetinde yaşama çabası göstermemiz gerektiğini belirten Serbes, “Bunu başarabilirsek, diğer günlerimizde bayram günleri gibi olur. O zaman dünya daha güzel yaşanabilir bir yer haline gelir.“ dedi.

Türkiye’de yaşanan adaletsizliğin, yakıcı boyutlara ulaşan işsizliğin, bunaltıcı baskı ortamının, ayrıştırmacılığın, ötekileştirmenin, yok saymanın sona ermesi dileğinde bulunan Serbes, “Yine de bayramda sevinç dolar içimiz. Yaşama sevincimizi, ümidimizi asla kaybetmeyelim. Kardeşlik havasını teneffüs edelim. Yeise yer yok, gelecek Allah’ın izni ve keremiyle aydınlık olacak.” diye konuştu.

HİÇ BİR ÇOCUK BAYRAMDA MAHZUN OLMASIN

Bayramların aynı zamanda bir yardımlaşma ve dayanışma günü olduğunu ifade eden Serbes, herkesin yakın çevresinden başlayarak ihtiyaç sahiplerinin de unutulmaması gerektiğinin altını çizdi. Özellikle yoksul ailelerin çocuklarının, kıyafet ve hediyelerle sevindirilmesinin güzel bir hareket olacağını dile getiren Serbes, “Çocukların hafızalarında bayram güzel yer etmeli. Çevremizdeki çocukları sevindirelim. Hiçbir çocuk bayramda mahzun olmasın.” dedi.

Serbes, dünyayı etkisi altına alan Koronavirüs salgınını sona ermediğini de hatırlatarak, büyüklerimizi ve sevdiklerimizi riske atmadan, bilim adamlarının uyarılarına doğrultusunda bayramın kutlanmasının önemli olduğunu sözlerine ekledi.

CHP Arifiye’den kurban bayramı mesajı

Cumhuriyet Halk Partisi Arifiye İlçe Başkanı Ali GÖKPINAR’dan kurban bayramı mesajı;

Tüm dünyayı etkisi altına alan pandemi sebebi ile bu yıl bayram coşkusunu sağlık tedbirlerini elden bırakmadan yaşayacağız. Paylaşmanın ve dayanışmanın dil, din, ırk, siyasi görüş ayırt etmeden en yoğun yaşandığı bayram günlerimizde sevdiklerimizin ve kendi sağlığımız için bu yıl daha dikkatli olmaya özen göstereceğiz.

         Anadolu topraklarında yüzyıllardır barış, kardeşlik ve dostluk tohumları yeşeriyor. Türkiye’yi bölgesindeki diğer ülkelerden ayıran en önemli özelliği bu birlik beraberlik duygusudur.

         Ancak son dönemlerde ülkemizin kurucu ve kurtarıcılarına, Cumhuriyet değerlerine yapılan sistemli saldırılar arttıkça birlik ve beraberlik duygularımız da yıpranmaya devam ediyor. Kurban Bayramı’nın toplumu kutuplaştıran, insanları ’Biz ve onlar’ diyerek ayrıştıran iktidarın ayrıştırma dil anlayışına son vermesini bekliyoruz Kurban Bayramı’nın üreticilerin emeklerinin karşılığını, tüm çalışanların insanca yaşayabilecekleri ücreti aldıkları ve adaletin kişilere göre değil toplumun tamamına eşit uygulandığı günler getirmesini diliyor halkımızın Kurban Bayramını kutluyorum.

SYKD’den Kurban Bayramı Mesajı

Sakarya Yerel Kültür Derneği Başkanı Necmettin Kırık, Kurban Bayramı dolayısıyla bir tebrik mesajı yayımlayarak, tüm İslam Aleminin ve milletimizin Mübarek Kurban Bayramını kutladı.

SYKD Başkanı Necmettin Kırık mesajında; “Milli ve dini duygularımızın en yoğun yaşandığı bir bayram gününe daha erişmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Tüm Sakaryalı vatandaşlarımızın ve milletimizin Mübarek Kurban Bayramını en kalbi duygularımızla tebrik ediyor, nice güzel bayramları hep birlikte yaşamayı diliyoruz. Salgın nedeniyle Ramazan Bayramı’nda olduğu gibi bu bayramda da büyüklerimizin ellerini öpemeyeceğiz, doyasıya sarılamayacağız. Ancak biliyoruz ki gönüllerimiz sevdiklerimizle her zaman bir arada. Derneğimizin kurulduğu ilk günden itibaren geleneksel olarak düzenlediğimiz 36. bayramlaşmamızı salgın hastalığın yaygınlaşmaması için bayramın ikinci günü video konferans yöntemiyle gerçekleştireceğiz. Dünyayı etkileyen salgından bir an önce kurtulmak için sosyal mesafeye, kalabalık ortamlar oluşturmamaya, ziyaretlerden uzak durmaya hassasiyet gösterelim. Daha güzel bayram günlerini birlikte yaşamak için uyarılara dikkat edelim. Tüm Sakaryalılara ve milletimize mutlu bayramlar diliyoruz.” dedi.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın