MHP’li Akar’dan, o görüntüye tepki

MHP Sakarya İl Başkanı Ahmet Ziya Akar, Balıkesir’de Edremit Belediyesi ve ÇYDD tarafından düzenlenen etkinlikte çarşaflı bir kadının zincire vurulmasına bu sözlerle tepki gösterdi. SKANDALA TEPKİ Balıkesir’in Edremit ilçesinde yapılan törende, çarşaf giyen bir genç kızın zincirle bağlanması ve ardından zinciri çözüp örtüyü açmasıyla tamamlanan skandala bir tepki de  MHP Sakarya İl Başkanı Ahmet Ziya Akar’dan geldi. […]

 MHP’li Akar’dan, o görüntüye tepki

13.09.2021 - 15:08

Güncelleme : 13.09.2021 - 15:08

MHP Sakarya İl Başkanı Ahmet Ziya Akar, Balıkesir’de Edremit Belediyesi ve ÇYDD tarafından düzenlenen etkinlikte çarşaflı bir kadının zincire vurulmasına bu sözlerle tepki gösterdi.

SKANDALA TEPKİ

Balıkesir’in Edremit ilçesinde yapılan törende, çarşaf giyen bir genç kızın zincirle bağlanması ve ardından zinciri çözüp örtüyü açmasıyla tamamlanan skandala bir tepki de  MHP Sakarya İl Başkanı Ahmet Ziya Akar’dan geldi. Akar, “Edremit Belediyesince şehrin kurtuluş günü sebebiyle düzenlenen törende müsamaha gören pek çağdaş bir dernek tarafından kara çarşaflı ve zincire vurulmuş bir kadının zeybekler tarafından kurtuluşu ve modern görünümlü bir kadın olarak özgürleştirilmesi canlandırıldı.

ADLİ VE İDARİ KARŞILIĞI

Bu koreografi ile esasen Batı destekli Yunan ordusunun işgal ettiği vatan toprağının kurtarılması adına verilen mücadeleden ziyade tıpkı ABD’nin Irak’ta yaptığı özgürleştirme müdahalesinin temelindeki toplum mühendisliğinin bize uyarlanan versiyonunu görmüş olduk. Milli anlam ve önemi yüksek olan kurtuluş günlerini vesile kılarak toplumsal ayrışmaya sebebiyet verirken Türk milletinin gerçeklerinden uzak ideolojik saplantılarını sergileyen müflis zihniyeti kınıyor, sorumluların hak ettikleri adli ve idari karşılığı almasını temenni ediyorum” ifadelerini kullandı. 

sakaryahalk.com

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın