Rektör Savaşan’dan “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü” Mesajı

Sakarya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fatih Savaşan, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Rektör Prof. Dr. Savaşan mesajında şu ifadelere yer verdi: “Basın mensuplarının haklarını düzenleyen 212 Sayılı Yasa’nın yürürlüğe girdiği 1961 yılından bu yana 10 Ocak günü ‘Çalışan Gazeteciler Günü’ olarak kutlanmaktadır. İlgili Haber ‘Bugün 93.586 yeni vaka,210 yeni ölüm’ Basın, […]

 Rektör Savaşan’dan “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü” Mesajı

10.01.2022 - 15:51

Güncelleme : 10.01.2022 - 15:51

Sakarya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fatih Savaşan, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Rektör Prof. Dr. Savaşan mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Basın mensuplarının haklarını düzenleyen 212 Sayılı Yasa’nın yürürlüğe girdiği 1961 yılından bu yana 10 Ocak günü ‘Çalışan Gazeteciler Günü’ olarak kutlanmaktadır.

Basın, kamuoyunu bilgilendirme, yönlendirme, eğitme ve kamuoyu oluşturma açısından demokrasilerde önemli bir güçtür. Türkiye’nin demokratikleşme sürecinde gazetecilerimiz önemli görev ve sorumluluklar üstlenmiştir. Basın mensupları, zaman zaman zorluklarla da karşılaşsa mesleklerinin gereğini yerine getirmek için görevlerini büyük bir özveri ile sürdürmektedirler. Bu duygu ve düşüncelerle; doğru, ilkeli ve tarafsız habercilik anlayışıyla büyük bir özveriyle çalışan şehrimizde görev yapan kıymetli gazeteciler başta olmak üzere tüm basın mensuplarımızın 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü içtenlikle kutluyor ve çalışmalarında başarılar diliyorum.”

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın