TABİATTA KEŞİF BAŞLADI

Gençlik Spor Bakanlığının ‘Gençlik Projeleri Destek Programı’ kapsamında Sakarya Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü tarafından yürütülen ‘Tabiatta Keşif ’ projesi başlatıldı. Tabiatta Keşif projesi,10-15 yaş arası öğrencileri kapsamaktadır. Toplumun yaşayan hafızalarında yer edinmiş ve akademik çalışmalarla kullanımı teyit edilmiş, kendi kendine yetişen bitkileri genç kuşaklara tanıtmak için hem öğretici hem de eğlenceli birçok faaliyeti kapsamaktadır. […]

 TABİATTA KEŞİF BAŞLADI

12.04.2021 - 19:07

Güncelleme : 12.04.2021 - 19:07

Gençlik Spor Bakanlığının ‘Gençlik Projeleri Destek Programı’ kapsamında Sakarya Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü tarafından yürütülen ‘Tabiatta Keşif ’ projesi başlatıldı.

Tabiatta Keşif projesi,10-15 yaş arası öğrencileri kapsamaktadır. Toplumun yaşayan hafızalarında yer edinmiş ve akademik çalışmalarla kullanımı teyit edilmiş, kendi kendine yetişen bitkileri genç kuşaklara tanıtmak için hem öğretici hem de eğlenceli birçok faaliyeti kapsamaktadır. Sakarya ili genelinde belirlenen bitkilerin tanıtımını amaçlayan örnek çalışmaların yapılacağı bu proje, açık havada, sağlık ve güvenlik önlemlerine dikkat edecek şekilde planlanmaktadır. 30 Temmuza kadar sürecek projede kuşaklar arası iletişimin de güçlendirilmesi hedeflenmektedir. Proje bitiminde kazanılan deneyimler Kulüp Liderleri tarafından izcilerin yetişmesinde değerlendirilecektir.

Projenin ilk etkinliği 11 Nisan Pazar günü Adapazarı Örentepe Mahallesi’nde gerçekleştirildi. İlgilerinden dolayı Örentepe Mahallesi muhtarı Faruk KARTAL ve mahalle halkına teşekkür ederiz. Karahindiba, Ballı Baba, Yavşan Otu ve Koyun Gözü gibi bitkilerin çocuklara tanıtılmasıyla başlayan Tabiatta Keşif Projesi Ramazan ayından sonra yeni bitkilerin keşifleri, piknikler ve kamplar gibi etkinliklerle devam edecektir.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın