TEKNOFEST Şampiyonları Ödüllendirildi

Sakarya Valimiz Çetin Oktay Kaldırım, TEKNOFEST Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali finallerinde kazandıkları başarılarla ilçemizi gururlandıran öğrencileri ve danışman öğretmenleri ödüllendirdi. Sakarya Öğretmenevi’nde düzenlenen programda Vali Çetin Oktay Kaldırım, başarılı projeleri tek tek dinleyerek öğrencileri ve öğretmenleri ayrı ayrı tebrik etti. İl Millî Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı ve başarılı ilçelerin millî eğitim müdürlerinin de […]

 TEKNOFEST Şampiyonları Ödüllendirildi

06.10.2021 - 11:58

Güncelleme : 06.10.2021 - 11:58

Sakarya Valimiz Çetin Oktay Kaldırım, TEKNOFEST Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali finallerinde kazandıkları başarılarla ilçemizi gururlandıran öğrencileri ve danışman öğretmenleri ödüllendirdi.

Sakarya Öğretmenevi’nde düzenlenen programda Vali Çetin Oktay Kaldırım, başarılı projeleri tek tek dinleyerek öğrencileri ve öğretmenleri ayrı ayrı tebrik etti.

İl Millî Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı ve başarılı ilçelerin millî eğitim müdürlerinin de katıldığı ödül töreninde proje sahibi öğrenciler önümüzdeki yıl TEKNOFEST’te başarılarını artıracaklarının sözünü verdiler.

İlçemizde 21-26 Eylül 2021 tarihleri arasında 4.sü gerçekleşen Türkiye’nin en büyük festivali TEKNOFEST Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali finallerinde başarı kazanan projeler:

SATSO Motorlu Araçlar Teknolojisi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri Umut Polat, Mhd Aghyad Idres, Hamza Karaoğlu, Muhammet Burmaoğlu, Barış Tunç’tan oluşan E-GENERATION TECHNIC takımı; Eyyüp İlhan danışmanlığında Liseler Arası Efficiency Challenge Elektrikli Araç Yarışları Görsel Tasarım Ödülü’nü almaya hak kazandı.

Bekir Sıtkı Durgun İlkokulu öğrencileri Ceyda Yamak, Zülal Adıyaman ve Yağmur Su Çürük’ten oluşan Hijyen Elçileri takımı; Okul Müdürü Cemal Yamak danışmanlığında Eğitim Teknolojileri Yarışması ilkokul/ortaokul kategorisindeki başarılarıyla ilimizi Özbekistan’da yapılacak olan Türk Dünyası Bilim Şenliği’nde temsil etme hakkı kazandılar.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın