YUSUF KAPLAN MÜSİAD’DA KONFERANS GERÇEKLEŞTİRDİ

Yenişafak Yazarı Yusuf Kaplan, MÜSİAD Sakarya Şubesi’nde “Postcorona Sürecinde Dünya ve Türkiye’nin Geleceği” programını gerçekleştirdi. MÜSİAD Sakarya Şubesi’nde gerçekleştirilen program Yeni Camii İmam-Hatibi Halit Başiş’in Kur’an-ı Kerim Tilaveti ile başladı. Tilavetin ardından MÜSİAD Sakarya Başkanı İsmail Filizfidanoğlu açılış ve selamlama konuşmasını gerçekleştirdi. Dünyaya Örnek Olacak İş Modelleri Kurguluyoruz İlgili Haber Vali Kaldırım, ‘Gölya Tabiat Parkını’ […]

 YUSUF KAPLAN MÜSİAD’DA KONFERANS GERÇEKLEŞTİRDİ

20.11.2021 - 19:08

Güncelleme : 20.11.2021 - 19:08

Yenişafak Yazarı Yusuf Kaplan, MÜSİAD Sakarya Şubesi’nde “Postcorona Sürecinde Dünya ve Türkiye’nin Geleceği” programını gerçekleştirdi.

MÜSİAD Sakarya Şubesi’nde gerçekleştirilen program Yeni Camii İmam-Hatibi Halit Başiş’in Kur’an-ı Kerim Tilaveti ile başladı. Tilavetin ardından MÜSİAD Sakarya Başkanı İsmail Filizfidanoğlu açılış ve selamlama konuşmasını gerçekleştirdi.

Dünyaya Örnek Olacak İş Modelleri Kurguluyoruz

Konuşmasına MÜSİAD’ın etkinliğinden başlayan Filizfidanoğlu;

“Bizler MÜSİAD olarak 31 yıldır gücümüzü üyelerimizden alarak ilerliyoruz. Dünyanın 95 ülkesinde, 224 irtibat noktasında varız. Dünya genelinde 11.000 üyemiz ve 60.000 firmamız ile 1.600.000 kişiye istihdam sağlıyoruz. Oluşturduğumuz katma değer ile, Türkiye ekonomisinin gelişmesine yön veriyoruz. Yerli ve milli üretim gücümüzden aldığımız ilham, kaliteli hizmet vizyonumuz, otomotivden gıdaya, sağlıktan inşaata, turizmden lojistiğe kadar hemen her alanda dünya çapında işlere imza atan girişimci ve yatırımcılarımızla, dünyaya örnek olacak iş modelleri kurguluyoruz. Aynı zamanda MÜSİAD olarak üyelerimizin sosyal, ekonomik ve kültürel bilgi birikimlerine bir yenisini katmak için konferanslar, seminerler ve paneller gerçekleştiriyoruz. Bu akşam kıymetli Yusuf Kaplan hocamızla bu konferanslardan bir tanesini gerçekleştireceğiz.” Cümlelerine yer verdi.

Konuşmasının devamında 25. Uluslararası İş Formu (IBF), MÜSİAD EXPO ve MÜSİAD Karz-ı Hasen Sandığı hakkında bilgiler aktardı.

Koronavirüs Laboratuvarda Üretildi

MÜSİAD Sakarya Başkanı İsmail Filizfidanoğlu ardından gecenin konuğu Yenişafak Yazarı Yusuf Kaplan sahnede yerini aldı. Konuşmasında korona sonrası süreçten bahsederek başlayan Kaplan, konuşmasının devamında ülkenin konjonktürünü gözler önüne serdi.

Koronavirüs konusunda düşüncelerini belirten Kaplan;

“Sürekli yeni bir versiyonu çıkartılan, sürekli gündemde kalmayı başaran bir virüs belası var. Deltası delta plus’ı derken nereye gideceğini merak ediyorum. Elbette bir küresel âfet var. Elbette dünya, tarihinin en iğrenç âfetlerinden birine tanık oluyor.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın