8 ve 12’lere Kazanım İzleme Sınavı Yapıldı

Önümüzdeki yıl sınava girecek 8. sınıf ve 12. sınıf öğrencilerine yönelik Sakarya İl Millî Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen Çevrim İçi Kazanım İzleme Sınavları devam ediyor. Salgın sürecinde LGS ve YKS’ye hazırlanan öğrencilere deneme sınavı ve soru desteğini aralıksız sürdüren İl Millî Eğitim Müdürlüğünün 2-3-4 Kasım tarihlerinde gerçekleştirdiği sınavda 8. sınıflara 75 soruluk, 12. sınıflara ise […]

 8 ve 12’lere Kazanım İzleme Sınavı Yapıldı

06.11.2020 - 12:17

Güncelleme : 06.11.2020 - 12:17

Önümüzdeki yıl sınava girecek 8. sınıf ve 12. sınıf öğrencilerine yönelik Sakarya İl Millî Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen Çevrim İçi Kazanım İzleme Sınavları devam ediyor.

Salgın sürecinde LGS ve YKS’ye hazırlanan öğrencilere deneme sınavı ve soru desteğini aralıksız sürdüren İl Millî Eğitim Müdürlüğünün 2-3-4 Kasım tarihlerinde gerçekleştirdiği sınavda 8. sınıflara 75 soruluk, 12. sınıflara ise 80 soruluk test uygulandı.

Yüz yüze ve uzaktan eğitim sürecinin birlikte yürütüldüğü eğitim-öğretim yılında tüm öğrencilere her türlü desteğin verildiğini belirten İl Millî Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş, üç gün süreyle sistemin açık tutulduğu Kazanım İzleme Sınavı sorularının çözüm videolarının 7 Kasım Cumartesi gününden itibaren Müdürlüğün YouTube kanalından yayımlanacağını ifade etti.

Durmuş, emeği geçen tüm öğretmenlere teşekkür etti.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın