820 oy alan Yıldız yeniden Baro Başkanı seçildi

Sakarya Barosu 55. Olağan Genel Kurulu gerçekleşti.Gerçekleşen Genel Kurulu sonucunda Başkanlığa mevcut Baro Başkanı Av. İlknur Ebiz Yıldız yeniden seçildi. 820 oy alarak yeniden Baro Başkanı seçilen Av. İlknur Ebiz Yıldız’ın yeni Yönetim Kurulu Üyeleri: Av. Gülşah Baş Duran, Av. Talha Toçoğlu, Av. Mert Keleş, Av. Yunus İnci, Av. İsmail Alper Altan, Av. Akın Çağlar […]

 820 oy alan Yıldız yeniden Baro Başkanı seçildi

03.10.2022 - 18:17

Güncelleme : 03.10.2022 - 18:17

Sakarya Barosu 55. Olağan Genel Kurulu gerçekleşti.Gerçekleşen Genel Kurulu sonucunda Başkanlığa mevcut Baro Başkanı Av. İlknur Ebiz Yıldız yeniden seçildi.

820 oy alarak yeniden Baro Başkanı seçilen Av. İlknur Ebiz Yıldız’ın yeni Yönetim Kurulu Üyeleri: Av. Gülşah Baş Duran, Av. Talha Toçoğlu, Av. Mert Keleş, Av. Yunus İnci, Av. İsmail Alper Altan, Av. Akın Çağlar Göktürk, Av. Cihad Öztürk, Av. Ali Samet Özkurt, Av. Asuman Öcal ve Av. Kadir Arslan’dan oluştu.

YILDIZ’DAN AÇIKLAMA

Seçim sonucunu değerlendiren Baro Başkanı Av. İlknur Ebiz Yıldız, “Değerli meslektaşlarım, Sakarya Barosu beni 54. dönemde baro başkanı olma gururuyla tanıştırdı. 14 aydır taşıdığım bu onurlu görevi bir sonraki dönemde de devam etme arzusuyla çıktığımız bu yolda birlikten güç doğar diyoruz. Biz avukatlar diyoruz ki adaletin sesi, halkın nefesiyiz. Bizim sesimiz duyulmadığında ne adaletten, ne demokrasiden, ne hukuk devletinden bahsedilebilir. Bu nedenle Sakarya barosunun öteden beri gelen hak savunuculuğu geleneğinden asla vazgeçmeyeceğimizi, bir kez daha ifade etmek istiyorum. Bu dönemde de cumhuriyetimizin kurucu değerlerinden aldığımız güçle hukukun üstünlüğü için varlık mücadelesi içinden olan avukatların olması gereken adaletin olmaz parçası olduklarına dair bilincin yerleşmesi için, demokrasi için, insan hakları için mücadele kararlılığımızı bilgi ve takdirlerinize saygılarımla sunuyorum. Hepinize çok teşekkür ederim.” ifadelerini kullandı.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın