AK PARTİ’DE TEMAYÜL YOKLAMALARI BAŞLIYOR

Adalet ve Kalkınma Partisi, pandemi öncesinde ertelediği ilçe kongrelerine 2 Eylül’de Kaynarca ilçesi start verecek. 16 ilçede yapılacak olan kongreler 4 haftada sona erecek. Karasu’da başlayan kongreler 4 Ekim’de Karapürçek ile sona erecek. Kongrelerin başlamasına 1 aydan az bir süre kalırken, ilçelerde aday belirleme çalışmaları da resmen başlıyor. Aday belirleme süreci ile ilgili Adayorum’a konuşan […]

 AK PARTİ’DE TEMAYÜL YOKLAMALARI BAŞLIYOR

08.08.2020 - 12:13

Güncelleme : 08.08.2020 - 12:13

Adalet ve Kalkınma Partisi, pandemi öncesinde ertelediği ilçe kongrelerine 2 Eylül’de Kaynarca ilçesi start verecek. 16 ilçede yapılacak olan kongreler 4 haftada sona erecek. Karasu’da başlayan kongreler 4 Ekim’de Karapürçek ile sona erecek. Kongrelerin başlamasına 1 aydan az bir süre kalırken, ilçelerde aday belirleme çalışmaları da resmen başlıyor.

Aday belirleme süreci ile ilgili Adayorum’a konuşan AK Parti Sakarya İl Başkanı Yunus Tever, “AK Parti olarak ilçelerimizde temayül yoklamalarımıza 1 hafta içerisinde başlamayı planlıyoruz. İlçelerimizde başkanların devam edip etmeyeceği ve diğer isimlerle ilgili teşkilatımızın görüşlerini alacağız. Temayül yoklamalarımızı parti tabanımız, kadın ve gençlik kolları, belediye meclis üyeleri, belediye başkanları ve milletvekillerimizin görüşlerini alarak gerçekleştireceğiz” dedi.

Temayül sonucunda öne çıkan isimleri Ankara’da Genel Merkeze göndereceklerini kaydeden Tever, “Aday adaylarımızın isimlerini bir rapor halinde genel merkezimize göndereceğiz. Genel Merkezimiz uygun gördüğü isimleri Ankara’ya davet ederek bire bir mülakatlar yapacak ve partimizin ilçe kongre adayını belirleyecekler. Kongre sürecimizin şimdiden hayırlı olmasını temenni ediyorum” diye konuştu.

İŞTE AK PARTİ’NİN SAKARYA’DA KONGRE TARİHLERİ

Kaynarca: 2 Eylül
Ferizli: 5 Eylül
Adapazarı: 5 Eylül
Sapanca-Geyve: 6 Eylül
Taraklı: 12 Eylül
Söğütlü: 13 Eylül
Akyazı: 16 Eylül
Hendek: 19 Eylül
Pamukova: 20 Eylül
Arifiye: 23 Eylül
Kocaali: 25 Eylül
Karasu: 26 Eylül
Erenler: 27 Eylül
Serdivan: 3 Ekim
Karapürçek: 4 Ekim

adayorum.com

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın