AKINCI NE YAPMAK İSTİYOR?

Sakarya Halk Gazetesi Köşe Yazarı Mehmet TAŞTAN’ın bu hafta köşesinde yayınlanan yazısı… AKINCI NE YAPMAK İSTİYOR? Barış Pınarı Harekâtına beklenmedik tepki açıklaması yapan Yavru Vatan dediğimiz KKTC Cumhurbaşkanı için ’’Birisi KKTC Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı’ya kan tahlili yaptırsın!’’ demiştim. İlgili Haber ‘Ağır hasta sayımız 5.000’e yaklaştı.’ Son talihsiz beyanatı sonrası bu tahlile de gerek olmadığını gördüm. […]

 AKINCI NE YAPMAK İSTİYOR?

11.02.2020 - 17:08

Güncelleme : 11.02.2020 - 17:08

Sakarya Halk Gazetesi Köşe Yazarı Mehmet TAŞTAN’ın bu hafta köşesinde yayınlanan yazısı…

AKINCI NE YAPMAK İSTİYOR?

Barış Pınarı Harekâtına beklenmedik tepki açıklaması yapan Yavru Vatan dediğimiz KKTC Cumhurbaşkanı için ’’Birisi KKTC Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı’ya kan tahlili yaptırsın!’’ demiştim.

Son talihsiz beyanatı sonrası bu tahlile de gerek olmadığını gördüm.

Azerbaycan Milletvekili Adil Aliyev’in Yunan Milletvekili için “Türkiye’nin bayrağına el uzatan soytarı milletvekili bilmelidir ki iki devlet bir millet olarak kardeş Türkiye’nin bayrağına el uzatanın parmağını kırarız. ’dediği bir zamanda sözde KKTC Cumhurbaşkanı İngiliz The Guardian’a verdiği röportajda, “Kırım’ın ilhakı gibi Kuzey Kıbrıs’ın Türkiye’ye bağlanması korkunç” diyor.

Türkiye’yi düşmanı gibi görüyor!

Ey Akıncı! Sen ne yapmak istiyorsun?

Barış Pınar’ına işgal diyeceksin…

KKTC’yi Türkiye’nin bir parçası olarak görmeyeceksin…

Medeti başka yerlerde arayacaksın!

Nedir senin bu Türkiye düşmanlığın?

Sahiplerin kim?

Kimlere hizmet ediyorsun?

 Sözde Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı’ya haddini KKTC vatandaşları bildirmeli ve siyasi irade gereken cevabı gecikmeden vermelidir.

O koltuk genetiği bozuk bu şahsa yakışmıyor.

EMİTT 2020

Dünyanın en büyük dört turizm fuarından biri olan 24. Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı, EMİTT 2020  30 Ocak – 2 Şubat tarihleri arasında Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy tarafından açıldı ve tamamlandı.

Turizm sektörünün ülkemizde ki en geniş katılımlı fuarına dünyanın dört bir yanından gelen katılımcılar, tur operatörleri ve sektör temsilcileri 2020 yılının gelişmelerini değerlendirdiler.

Her yıl genelde sektörde ki son gelişmeleri görmek ve incelemek için katılmaya gayret ettiğim fuara son birkaç yıldır sağlık problemlerim sebebi ile katılamıyorum.

İlimiz Sakarya’da çeşitli zaman dilimlerinde bu fuarda farklı destinasyonlar ile yer almıştı.

Bu yıl ilimizden sanırım fuara katılım olmadı.

EMİTT’te ilimiz gündeminde hiç olmadı.

Bu fuarın müdavimlerinden biri olan, birçok kez birlikte de katılım sağladığımız Eski Taraklı Belediye Başkanı Tacettin Özkaraman bey EMİTT 2020’yi bu yıl da ihmal etmeyip  ziyaret edenlerden. Başkan Karaman, Bu yıl EMITT fuarına ilginin eskisi gibi olmadığına dikkat çekmiş!

İlimizde ki duyarsızlık tüm ülkeye yansımış demek ki!

ACI HABERLER!

2020 yılına iyi başlamadık.

Ardı ardına acı haberler alıyoruz.

İdlib’te askerlerimizin şehid edilmesi, Depremler, Van-Bahçesaray’da çığ felaketi, Uçak kazası, heyelanlar, seller, yangınlar ve ülkenin dört bir tarafından gelen acı haberler…

Milletçe üzülüyoruz…

Ülkemiz üzerinde kara bulutlar geziyor…

Hafta sonu ilimize yağan kar ile kara bulutlar inşallah ülkemizin üzerinden gider.

Beyaz örtü tüm kötülükleri alır götürür.

Yaşanan bu acı olaylar sonrası hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralı vatandaşlarımıza acil şifalar diliyorum.

Acı hepimizi üzüyor…

ÇAYIR AİLESİNE HAYIRLI OLSUN

Hemşerimiz Nehir Yemek İşletme Sahibi Halil Boğaçayır yeni bir şubesini  Yeni Cami yanında hizmete açtı.

Davet üzerine bizde açılış programına katıldık.

Seçkin bir davetli topluluğunun katıldığı açılış programında. Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Sakarya Milletvekilimiz Ali İhsan Yavuz, Adapazarı Belediye Başkanımız Mutlu Işıksu ve Erenler Belediye Başkanımız Fevzi Kılıç dostlarımız ve hemşerilerimiz ile kısa sürelide olsa hasret giderdik, sohbet ettik.

Hemşerimizin Yeşil-Siyah renkler ile donattığı işletmesi doyduğu yere gösterdiği sadakatinde bir işareti.

Çayır ailesine yeni şubenin hayırlı olmasını bol ve bereketli kazançlar diliyorum.

Kaynak ve yazının devamı

http://www.sakaryahalk.com/m-akinci-ne-yapmak-istiyor-4526.html

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın