Ara Dönem Arifiye İlçe Eğitim Kurumu Müdürleri Toplantısı yapıldı

2018-2019 Ara Dönem İlçe Eğitim Kurumu Müdürleri Toplantısı yapıldı. Bekir Sıtkı Durgun İlkokulu Konferans Salonunda yapılan toplantıya Arifiye Kaymakamı Bekir DINKIRCI, İlçe Milli Eğitim Müdürü Yüksel GÜLAÇ, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri ve Okul Müdürleri katıldı. Bekir Sıtkı Durgun İlkokulu Toplantı Salonunda gerçekleştirilen toplantıdaİlçe Milli Eğitim Müdürü Yüksel Gülaç, ilçenin mevcut eğitim durumu ile ilgili  […]

 Ara Dönem Arifiye İlçe Eğitim Kurumu Müdürleri Toplantısı yapıldı

30.01.2019 - 12:24

Güncelleme : 30.01.2019 - 17:58

2018-2019 Ara Dönem İlçe Eğitim Kurumu Müdürleri Toplantısı yapıldı. Bekir Sıtkı Durgun İlkokulu Konferans Salonunda yapılan toplantıya Arifiye Kaymakamı Bekir DINKIRCI, İlçe Milli Eğitim Müdürü Yüksel GÜLAÇ, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri ve Okul Müdürleri katıldı.

Bekir Sıtkı Durgun İlkokulu Toplantı Salonunda gerçekleştirilen toplantıdaİlçe Milli Eğitim Müdürü Yüksel Gülaç, ilçenin mevcut eğitim durumu ile ilgili  Kaymakama slayt gösteri eşliğinde brifing verdi.

 

Öğrenci başarısında, öğrenci, öğretmen ve veli arasındaki diyaloğun önemli rol oynadığına dikkat çeken Kaymakamımız Dınkırcı; okul ile aile, öğretmen ile veli ne kadar güçlü bir iletişim içerisinde olursa hem sorumlulukların paylaşılmış olacağını hem de varsa sorunların çözümünün daha kolay olacağını belirtti. Okullar ve çevresinin daha güvenli hale getirilmesi, trafik güvenliği, okul servisleri, madde bağımlılığı ile mücadele, okul güvenlik kameraları ve okullarda eğitim kalitesinin arttırılması konularında çalışılmaların yürütüldüğünü, denetimlerin devam edeceğini belirten  Kaymakamımız bu konularda İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün ilgili kurum ve kuruluşlarla koordinasyon halinde olmasını ayrıca okullarımızda yaşanan herhangi olumsuz bir olayın tüm kurumlar tarafından her yönüyle ele alması gerektiğini, kurumların birlik ve beraberlik ruhu içinde koordineli bir biçimde takım ruhu ile senkronize bir çalışma yapılması gerektiğinin önemini vurguladı.

 

”Arifiye Kitap Okuyor“ Projesini başlatan Kaymakamımız; Beyaz Bayrak, Beslenme Dostu Okul projelerinin önemine değinerek proje tabanlı çalışmanın, bu tür ya da farklı projelerin öğrencilerimize ve okullarımıza sağladığı faydalardan da bahsetti. Özellikle öğrencilerimizin gelişimine katkı sağlayan süt ve süt ürünlerinin önemini vurgulayarak Beslenme Dostu Okul Projesinin önemine değindi.

Ayrıca Kaymakamımız kağıt israfının önlenmesi konusuna da değinerek, 1 Ton kullanılmış kağıdın 17 adet ağacı kurtardığını, okullarda çevre bilincinin yerleştirilmesi için toprak ve toprakta yetiştirilen ürünler ile ilgili okullar çalışma yapılarak bu konuda imkanı ve bahçesi olan okulların tarım ürünleri konusunda model demonstrasyon yapılmasının önemine değindi.

Kaymakamımız 04 Şubat 2019 tarihinde başlayacak yeni eğitim ve öğretim döneminin İlçemize hayırlı olmasını dileyerek toplantıyı sonlandırdı.

 

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın