Arifiye İlçemizde Bulunan Süs ve Çim Bitkiciliği Üretimi Yapan Firmaları Ziyaret Etti…

Arifiye İlçe Kaymakamı Bekir Dınkırcı beraberinde Tarım ve Orman İlçe Müdürü Murat Dilek’le birlikte önce iç ve dış mekan  süs bitkiciliği üzerine faaliyet gösteren Canlı Bahçe firmasını ziyaret etti. Burada firma sahibi Cihan ve Reyhan Beşbaş tarafından firmanın Arifiye’de 10 dekar olmak üzere toplam 40 dekar iç ve dış süs bitkiciliği alanı olduğu belirtilerek, yapılan […]

 Arifiye İlçemizde Bulunan Süs ve Çim Bitkiciliği Üretimi Yapan Firmaları Ziyaret Etti…

15.10.2020 - 13:16

Güncelleme : 15.10.2020 - 13:16

Arifiye İlçe Kaymakamı Bekir Dınkırcı beraberinde Tarım ve Orman İlçe Müdürü Murat Dilek’le birlikte önce iç ve dış mekan  süs bitkiciliği üzerine faaliyet gösteren Canlı Bahçe firmasını ziyaret etti.

Burada firma sahibi Cihan ve Reyhan Beşbaş tarafından firmanın Arifiye’de 10 dekar olmak üzere toplam 40 dekar iç ve dış süs bitkiciliği alanı olduğu belirtilerek, yapılan çalışmalarla ilgili bilgi verildi.


Akabinde Kaymakam Bekir Dınkırcı Zümrüt Çim’e gelerek burada incelemelerde bulunuldu. Firma sahibi Zahit Şahin 200 dekar Arifiye’de olmak üzere 600 dekar alanda çim üretimi yaptıklarını genellikle üretilen çimlerin İstanbul İline pazarlandığı ifade etti.

dav


İlçemizin önemli tarımsal potansiyeli ve verimli toprakları olduğunu belirten Kaymakam Dınkırcı, Süs bitkiciliği’nin Arifiye’nin ekonomik kalkınmasına olan faydasından bahsederek,İlçemizin ilerleyen süreçte süs bitkiciliğinde daha da etkin ve yetkin bir yer tutacağını ifade ederek firma yetkililerine çalışmalarında kolaylıklar diledi. 

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın