Arifiye İlçemizde “SAĞLIK İÇİN HEPİMİZ İÇİN” mottosuyla denetimlere devam edildi.

Koronavirüs salgınından vatandaşları korumak ve salgının yayılmasını engellemek amacıyla alınan tedbirlere uyumu denetlemek amacıyla İçişleri Bakanlığı’nın genelgelerine istinaden ülkemiz genelinde olduğu gibi 23.09.2020 tarihinde ilçemizde de “SAĞLIK İÇİN HEPİMİZ İÇİN” mottosuyla başlatılan denetimlere İlçe Kaymakamımız Bekir Dınkırcı, beraberinde Arifiye Belediye Başkan Yardımcısı Lütfü Tansı, İlçe Emniyet Müdürü Taner Tuncer, İlçe Jandarma Komutanı Sebahattin Aktaş, İlçe […]

 Arifiye İlçemizde “SAĞLIK İÇİN HEPİMİZ İÇİN” mottosuyla denetimlere devam edildi.

23.09.2020 - 19:03

Güncelleme : 23.09.2020 - 19:03

Koronavirüs salgınından vatandaşları korumak ve salgının yayılmasını engellemek amacıyla alınan tedbirlere uyumu denetlemek amacıyla İçişleri Bakanlığı’nın genelgelerine istinaden ülkemiz genelinde olduğu gibi 23.09.2020 tarihinde ilçemizde de “SAĞLIK İÇİN HEPİMİZ İÇİN” mottosuyla başlatılan denetimlere İlçe Kaymakamımız Bekir Dınkırcı, beraberinde Arifiye Belediye Başkan Yardımcısı Lütfü Tansı, İlçe Emniyet Müdürü Taner Tuncer, İlçe Jandarma Komutanı Sebahattin Aktaş, İlçe Sağlık Müdürü Dr. Ayşin Kuban, Tarım ve Orman Müdür V. Aslı Melek Başar Yavaş ile birlikte katılarak işyerlerini denetlediler.


Farklı işkollarında faaliyet gösteren işletmelere gerçekleştirdiği denetim ziyaretlerinde; oturma düzeni, işletmeye belirlenen sayının üzerinde müşteri alınmaması,  masalar arası mesafe, dezenfektan bulundurulması gibi temel kurallarla ilgili hatırlatmalar yapan İlçe Kaymakamımız, Hıfzıssıhha Kurulu Kararları konusunda da bilgilendirmede bulundu.


Kaymakam Dınkırcı yapılan denetimlerde ki amacın vatandaşlarımıza rehberlik etmek, onları bilgilendirmek ve bu konudaki farkındalığı biraz daha üst seviyeye çıkarmak olduğunu belirterek maske,sosyal mesafe ve temizliğin önemini örneklerle açıkladı.

Kurallara uymayanlar hakkında da yasal mevzuat hükümleri çerçevesinde gerekli işlemlerin de kamu sağlığı açısından tesis edileceğini de ifade eden Dınkırcı, Koronavirüsle mücadelede toplumun tüm katmanlarının aynı anda mücadelesinin önemli olduğunu da belirtti.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın