Arifiye İlçe Protokolü Hanlı Sakarya Mahallesinde incelemelerde bulundu.

Arifiye İlçe protokolü Hanlı Sakarya Mahallesini ziyaret ederek incelemelerde bulundu. Ziyarette Kaymakam Bekir Dınkırcı Arifiye Belediye Başkanı İsmail Karakullukçu,  İlçe Emniyet Müdür V. Osman Gündüz, İlçe Müftüsü Hasan Rahmi Düzenli, İlçe Yazı İşleri Müdürü Mehmet Akbulut, İlçe Milli Eğitim Müdürü Yüksel Gülaç, İlçe Sağlık Müdürü Dr.Ayşin Kurban, İlçe Tarım ve Orman Müdürü Murat Dilek, Halk […]

 Arifiye İlçe Protokolü Hanlı Sakarya Mahallesinde incelemelerde bulundu.

13.02.2020 - 13:57

Güncelleme : 13.02.2020 - 14:03

Arifiye İlçe protokolü Hanlı Sakarya Mahallesini ziyaret ederek incelemelerde bulundu.


Ziyarette Kaymakam Bekir Dınkırcı Arifiye Belediye Başkanı İsmail Karakullukçu,  İlçe Emniyet Müdür V. Osman Gündüz, İlçe Müftüsü Hasan Rahmi Düzenli, İlçe Yazı İşleri Müdürü Mehmet Akbulut, İlçe Milli Eğitim Müdürü Yüksel Gülaç, İlçe Sağlık Müdürü Dr.Ayşin Kurban, İlçe Tarım ve Orman Müdürü Murat Dilek, Halk Eğitim Merkezi Müdürü Ahmet Özer ve  Hanlı Sakarya Mahalle Muhtarı Yüksel Toru yer aldı..   

İlk olarak Milli Egemenlik İlk ve Ortaokulunu ziyaret ede Kaymakamımız ve beraberindeki heyet  bazı sınıfları gezerek  öğrencilerle sohbet ettiler. S Kaymakam Bekir Dınkırcı öğrencilerimize planlı ve programlı bir şekilde derslerine çalışmalarını, düzenli kitap okumalarını, süt ve süt ürünlerinin faydaları ve diş sağlığının öneminden bahsedilerek tavsiyelerde bulundu.

    Daha sonra okul idareci ve öğretmenleri ile bir araya gelen Kaymakamımız ve beraberindeki heyet  görüş ve talepleri dinleyerek bir süre sohbet ettiler.   Okullarda başarının daha da artması için öğretmenlerimizle tanışmaya ve istişarede bulunmaya önem verdiklerini ifade eden Sayın Kaymakamımız, eğitim- öğretime dair konuların önemine değinerek; idareci, öğretmen, veli, öğrenci koordinasyonunun artan oranlı devam ettirilmesi, Liselere Giriş Sınavı nedeniyle 8. Sınıf öğrencilerimize yönelik rehberlik hizmetlerinin arttırılması, kariyer günleri planlanması, proje tabanlı çalışmalar yapılması, Arifiye Süt İçiyor, Ağız ve Diş Sağlığı Projesi, Sağlıklı Beslenme Projelerinin hassasiyetle yürütülmesi, okul kantini ve okul servislerinde denetimlerin yapılarak düzenli şekilde takip edilmesi ve öğrencilerin okula devamsızlıklarının yakından takip edilerek devamlılığın sağlanması konularında  konunun paydaşları ile koordine halinde çözüm odaklı çalışmalar yapılmasını istedi.   Sayın Kaymakamımız çocuklarda zekâ gelişiminin %70 lik kısmının 0-6 yaş arasında geliştiğini, çocuklarımızın işitsel görsel ve  dokunsal zekaya sahip olabilecekleri için eğitim esnasında bunun iyi analiz edilmesini ve okul öncesi eğitim sürecinin çocuğun içinde var olan yeteneklerin gelişmesine fırsat verdiğini ifade ederek okul öncesi eğitimin önemini vurguladı.


Ayrıca Milli Egemenlik İlk ve Ortaokulu öğrencilere ve velilerine yönelik sosyal, ekonomik ve kültürel yönden destekleme projesi kapsamında yapılması gereken çalışmalar hakkında detaylı bilgiler verildi.
Kaymakamımız okul yetkililerine ve öğretmenlerimize çalışmalarında kolaylıklar diledi.


Okul ziyareti sonrası Kaymakamımız ve beraberindeki heyet Hanlı Sakarya Mahallesinde vatandaşlılarımızla bir araya geldiler.

Hanlı Sakarya Mahalle Muhtarı Yüksel Toru  ve mahalle sakinleri mahalleleri ile ilgili talep istek ve önerilerde bulundu.

Kaymakam Dınkırcı, yapılan toplantılar sayesinde mahallelerinizde yaşayan vatandaşların talep, istek, şikâyet ve önerilerini yerinde notlarını alarak Devletimizin imkânları dâhilinde istek ve taleplerini yerine getirebilmek, sorunları çözüme kavuşturmak için çalışıldığını ifade etti. Ayrıca İlçemizin sahip olduğu, tarım, hayvancılık, turizm, ticaret ve sanayi potansiyelinden bahsederek özellikle toprak tahlili, önleyici sağlık hizmetleri, eğitim, alternatif tarım ürünleri, modern sulama teknikleri, açık-yarı açık hayvancılık, silajlık mısır, damlama sulama sistemleri, meyve yetiştiriciliği, kivi yetiştiriciliği, ceviz yetiştiriciliği, süs bitkisi yetiştiriciliği alanlarında örneklerle açıklamalar yaparak konunun önemine değindi.  

Arifiye Belediye Başkanı İsmail Karakullukçu  ve daire amirleri kurumları ile ilgili  görev ve sorumluluk alanına  giren  konular hakkında vatandaşlarımızın talep ve isteklerini dinleyerek açıklamalarda bulundular.  

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın