Arifiye Mezunu Öğretmenin Öğrencilerine hasret kalma duygusu

Arifiye Öğretmen Lisesi mezunu olan ve hayatını Eğitimci olarak devam ettiren Sakaryamızın sevilen ve başarılı öğretmenlerinden Günay Çatalbaş hoca sosyal medya hesabından yaptığı paylaşım ile Pandemi döneminde yaşanan ve ilk defa öğrencilerinden bu kadar uzun süre ayrı kalmanın kendisinde yaşattığı duygusallığı paylaştı; Arifiye Mezunu Günay Çatalbaş Hocanın o paylaşımı; ‘Merhabalar meslek hayatımın 35.yılını çalışıyorum. Bu […]

 Arifiye Mezunu Öğretmenin Öğrencilerine hasret kalma duygusu

27.08.2020 - 18:18

Güncelleme : 27.08.2020 - 18:18

Arifiye Öğretmen Lisesi mezunu olan ve hayatını Eğitimci olarak devam ettiren Sakaryamızın sevilen ve başarılı öğretmenlerinden Günay Çatalbaş hoca sosyal medya hesabından yaptığı paylaşım ile Pandemi döneminde yaşanan ve ilk defa öğrencilerinden bu kadar uzun süre ayrı kalmanın kendisinde yaşattığı duygusallığı paylaştı;

Arifiye Mezunu Günay Çatalbaş Hocanın o paylaşımı;

‘Merhabalar meslek hayatımın 35.yılını çalışıyorum. Bu süreç içinde çok farklı okullarda farklı şehirlerde farklı çocuklarla çalıştım. Çalıştığın her okulda ve kurumda öğrencilerimle aramda özel bağlar oluştu. 1990’lı yıllarda okuttuğum öğrencimin çocuklarının üniversite sonuçlarını dahi takip etmekteyim.

35 yıllık süreç içinde hastalıklar hariç okuldan ayrı kaldığım hiç olmadığı gibi rapor hiç kullanmadım. Belki birkaç gün o da çok hasta olduğumda.

Gelinen bu süreçte meslek hayatımın en uzun süreli öğrencilerden ayrılma dönemini yaşıyorum.1999 depreminde bile bu kadar uzun süreli çocuklarımdan ayrı kalmadım.

Bu ayrılık beni bayağı etkiledi çocuklarımı çok özledim. Onlara sarılmak onlarla koşmak onlarla oynamak onlarla sevinmek onlarla üzülmek meslek hayatımın bir parçası iken şimdilerde ekran üzerinde onlarla beraber olmak beni son derece üzmekte. Temennim odur ki en kısa zamanda onlarla birlikte olmak birlikte koşmak birlikte düşünmek birlikte şarkı söylemek öykü okumak bir şeyler yapıştırmak bir şeyler kesmek yeri geldiğimde saçlarını toplamak yeri geldiğinde terini silmek kısacası en kısa zamanda onlarla birlikte olmak bugünlerde ki en büyük arzum.

İnşallah bu günler en kısa zamanda biter ve çocuklarımızla öğrencilerimizle birlikte oluruz.’

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın