Arifiye Protokolünden Ziraat Fakültesi’ne Ziyaret

Arifiye Kaymakamımız Bekir Dınkırcı başkanlığında Ziraat Fakültesi toplantı salonunda Güvenlik, Eğitim, Tarım vb. konulu Koordinasyon Toplantısı yapıldı. Toplantıya İlçe Kaymakamımız Bekir Dınkırcı ve beraberinde; Arifiye Belediye Başkanı İsmail Karakullukçu, Ziraat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Taki Demir, Arifiye MYO Müdürü Doç. Dr. Emre Yılmaz, İlçe Jandarma Komutanı Sebahattin Aktaş, İlçe Emniyet Müdürü Taner Tuncer, İlçe Gençlik […]

 Arifiye Protokolünden Ziraat Fakültesi’ne Ziyaret

02.10.2021 - 14:24

Güncelleme : 02.10.2021 - 14:27

Arifiye Kaymakamımız Bekir Dınkırcı başkanlığında Ziraat Fakültesi toplantı salonunda Güvenlik, Eğitim, Tarım vb. konulu Koordinasyon Toplantısı yapıldı.

Toplantıya İlçe Kaymakamımız Bekir Dınkırcı ve beraberinde; Arifiye Belediye Başkanı İsmail Karakullukçu, Ziraat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Taki Demir, Arifiye MYO Müdürü Doç. Dr. Emre Yılmaz, İlçe Jandarma Komutanı Sebahattin Aktaş, İlçe Emniyet Müdürü Taner Tuncer, İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Adem Aka, KYK Yurt Müdürü Mahmut Aktunç, İlçe Milli Eğitim Müdürü Yüksel Gülaç, İlçe Sağlık Müdürü Dr. Ayşin Kurban, İlçe Tarım ve Orman Müdürü Murat Dilek, Ziraat Odası Temsilcisi Ali Bat, İlçe Yazı İşleri Müdürü Mehmet Akbulut, Mısır Araştırma Müdürü Bülent Cengiz, Minibüscüler Koop. Başkanı Nihat Yılmazkaya,  Arsiader Başkanı Fatih Yeter, Muhtarlar Derneği Başkanı Yusuf Yavuz, Trabzonlular Derneği Başkanı Yunus Zor, Tarımsal Kalkınma Koop. Cevat Kabil ve Yılmaz Karadaş’da katıldı.

Kaymakamımız Bekir Dınkırcı; 2021 yılının İçişleri Bakanlığınca Afet yılı ilan edildiğini ifade ederek İlçemizde 29.000 kişinin afet eğitiminden geçirilmesinin hedeflenildiği, bu bağlamda tüm kişi, kurum ve kuruluşlarla diyaloğa girilerek gereğinin süresinde yapılmasını ayrıca, tüm Kamu Kurum ve Kuruluşlarının afet ve sabotaj planlarının güncel tutmalarını söyledi.


Arifiye İlçemizdeki Koronavirüsle ilgili rakamları açıklayarak maske, mesafe, temizlik ve aşı çalışmalarının önemi örneklerle vurgulandı. Özellikle aşılama çalışmasında İlçe Sağlık Müdürlüğü, diğer Kamu Kurum ve Kuruluşları ve Sivil Toplum Kuruluşlarının desteği ve önemi belirtildi.


 5176 sayılı “Kamu Görevlileri Etik Davranış İlkeleri ile Başvuru ve Esasları Hakkında Kanun gereğince, kamu görevlilerinin empati yaparak sunulan kamu hizmetlerinde vatandaş odaklı, net ve şeffaf olması gerektiği belirtilerek, Kamu hizmetlerinin etkin ve verimli olabilmesi için özneye insan alarak çözüm odaklı anlayışı amirin memurun kadara kadar yerleştirilmesini açıklayarak çözüm yolları ile vatandaşa kamu hizmeti sunulmasının önemine değinildi.


Kamu Kurum ve Kuruluşlarımızın 4483 Memurlar ve Diğer Kamu Görevlilerin Yargılanması Hakkında Kanun, 3091 Taşınmaz Mal Zilyedliğine Yapılan Tecavüz ve Müdahalelerin  Önlenmesi Hakkında Kanun ve 657 sayılı Devlet Memurları Kanunları hakkında hizmet içi eğitime önem verilerek ön inceleme, araştırma ve disiplin soruşturmaları konusunda personel yetiştirilmesini, kurumların bu konuda koordinasyon içerisinde yardımcı olmaları istendi.


Kamu Kurum ve Kuruluşlarımızdan vatandaşlarımızın CİMER, 4982 sayılı Bilgi Edinme Kanunu, 3071 Dilekçe Hakkının Kullanılmasına Dair Kanun kapsamında gelen taleplerinin kamu hizmetlerinin mevzuata uygun olarak etkin, verimli ve güvenli ve süresinde sonlandırılması ifade edildi.


Kaymakamımız Bekir Dınkırcı, İlçemizin sahip olduğu, tarım, hayvancılık, turizm, ticaret ve sanayi potansiyelinden bahsederek özellikle toprak tahlili, önleyici sağlık hizmetleri, alternatif tarım ürünleri, modern sulama teknikleri, açık-yarı açık hayvancılık, sulama sistemleri, meyve yetiştiriciliği, kivi yetiştiriciliği, ceviz yetiştiriciliği, aromatik bitki yetiştiriciliği, süs bitkisi yetiştiriciliği alanlarında örneklerle açıklamalar yaparak; Üniversite, sanayi, sivil toplum kuruluşları ilgili kamu kurum ve kuruluşları ve özellikle tarımsal üretim dış mekan süs bitkiciliği ve diğer iş kollarında kapsamlı bilgi aktardı.

 Toplantının son bölümünde Kaymakamımız Bekir Dınkırcı’nın konuşmalarının ardından söz alan; Arifiye Belediye Başkanı Sayın İsmail Karakullukçu SUBÜ Ziraat Fakültesi, Meslek Yüksek Okulu, İlk Okul ve Orta Okul, Liselere her türlü desteklerini verdiklerini ve bu desteklerin süreceğini ifade ederek, ev sahipliği yaptığı için SUBÜ Ziraat Fakültesi yönetimine teşekkür etti.

 İlçe Sağlık Müdürü Dr.Ayşin Kurban, İlçemizde yürütülen aşı çalışmaları hakkından bilgiler  vererek Salgınla mücadele de başta maske, mesafe ve temizlik olmak üzere getirilen tedbir ve kurallara uymaya ve sırası gelen tüm vatandaşlarımızı hem kendi sağlığı, hemde toplum sağlığı açısından aşı olmaya davet ederek yapılan çalışmaları örneklerle açıkladı.

 SUBÜ Ziraat Fakültesi Dekanı Prof.Dr.Taki Demir, Ziraat Fakültesi hakkında kapsamlı bilgiler vererek, yapılan çalışmalarla ilgili bilgiler sunarken ,fakülteye verdikleri destekleri için katkı sağlayan herkese teşekkür etti.

 Arifiye MYO. Müdürü Doç.Dr. Emre Yılmaz, Meslek Yüksek Okulu hakkında kapsamlı bilgiler vererek, taleplerini toplantıya  katılan ilgili kurumlara bildirdi.


İlçe Milli Eğitim Müdürü Yüksel Gülaç, Anaokulu, İlk Okul, Orta Okul ve Liselerin eğitim çalışmaları hakkında kapsamlı bilgiler verdi.


Toplantı sonrasında söz alan toplantıya katılan diğer daire amirleri ve sivil toplum kuruluşları kendi konuları ile ilgili açıklamalarda bulunarak yapılan çalışmalarla ilgili bilgi sundular.

Kaymakamımız Bekir Dınkırcı amaçlarının Kamu, Özel ve Sivil Toplum Kuruluşları ve diğer paydaşlarla birlikte Arifiye İlçemizdeki kamu hizmetleri verimli kılarak özellikle Ziraat Fakültesinin intersif tarım konusunda çiftçi ve önder kişi  kamu kurum ve kuruluşlar ile işbirliği ve diyologların artırılarak, birim alandan yüksek getiri elde eden ürün desenlerinin yaygınlaştırılmasını ve bu bağlamda örtü altı sebzeciliği ceviz ve kivi yetiştiriciliği, aromatik bitki ile dış mekan süs bitki yetiştiriciliği konularında yürütülen çalışmalara katkı ve destek veren herkese teşekkür ederek tarımsal Kamu Kuruluşları, önder çiftçiler ve konuyla  ilgili müteşebbis insanların Ziraat Fakültesi ile olan diyalogun artırılmasının önemini vurguladı.


Ziraat fakjültesi Doku Kültür Laboratuvarında üretilen ürünler ile bölgemizde ceviz yetiştiriciliğinde yapılan çalışmalar SUBÜ Ziraat Fakültesi Dekanı Prof.Dr. Taki Demir ve Prof.Dr.Ömer Beyhan tarafından katılımcılara gösterilerek, yapılan çalışmalar ve ortaya koyabileceği katma değer kapsamlı olarak açıklandı.

Kaymakamımız Bekir Dınkırcı, yapılan çalışmalar ve yürütülen projeler konusunda  SUBÜ Ziraat Fakültesi Dekanı Prof.Dr. Taki Demir ve ekibine teşekkür ederek çalışmalarında başarılar diledi.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın