Arifiye’de Tam Kapanma Genelgesi Kapsamında Toplantı Gerçekleştirildi.

İçişleri Bakanlığı İller İdaresi Genel Müdürlüğü’nün Tam Kapanma Tedbirleri konulu  genelgesine istinaden Korornavirüs (Covid- 19) mücadelede alınan tedbirlerin salgına olan etkisinin en üst noktaya çıkarılması amacıyla İlçe Milli Eğitim Toplantı Salonunda tam kapanma öncesi, esnası ve sonrasında alınacak tedbirlere yönelik toplantı yapıldı. Toplantıya Kaymakam Bekir Dınkırcı’nın yanı sıra Arifiye Belediye Başkanı İsmail Karakullukçu, Belediye Başkan […]

 Arifiye’de Tam Kapanma Genelgesi Kapsamında Toplantı Gerçekleştirildi.

29.04.2021 - 12:32

Güncelleme : 29.04.2021 - 12:32

İçişleri Bakanlığı İller İdaresi Genel Müdürlüğü’nün Tam Kapanma Tedbirleri konulu  genelgesine istinaden Korornavirüs (Covid- 19) mücadelede alınan tedbirlerin salgına olan etkisinin en üst noktaya çıkarılması amacıyla İlçe Milli Eğitim Toplantı Salonunda tam kapanma öncesi, esnası ve sonrasında alınacak tedbirlere yönelik toplantı yapıldı.

dav

Toplantıya Kaymakam Bekir Dınkırcı’nın yanı sıra Arifiye Belediye Başkanı İsmail Karakullukçu, Belediye Başkan Yardımcısı Lütfi Tansı, İlçe Jandarma Komutanı J. Ast Kd.Başçavuş Sebahattin Aktaş, İlçe Emniyet Müdürü Taner Tuncer, Arifiye Polis Merkezi Amiri Komiser Haydar Işık, İlçe Sağlık Müdürü Dr. Ayşin Kurban, İlçe Tarım ve Orman Müdürü Murat Dilek, İlçe Müftüsü Hasan Rahmi Düzenli, İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Adem Aka,Muhtarlar Derneği Başkanı Cumhuriyet Mahallesi Muhtarı Yusuf Yavuz ve İlçe Yazı İşleri Müdürü Mehmet Akbulut katıldı.

 Toplantıda genelge hükümleri ayrıntılı bir şekilde görüşülerek kamu hizmetlerinin yönetişim içerisinde kamu hizmet verimliliği en üst seviyede oluşacak şekilde yerine getirilmesi hususu ifade edildi.


Tam kapanmanın ilk uygulaması 29.04.2021 Perşembe Günü saat:19.00’dan başlayıp 17.05.2021 Pazartesi Günü saat:05:00’e kadar sürecek olan tam kapanma döneminde bu süreçteki; Açık olacak işletmeler, istisnalar, muafiyetler, ayrıntılı bir şekilde görüşülerek yapılacaklar karar altına alındı.


 İlçe Kaymakamımız Bekir Dınkırcı, İçişleri Bakanlığımızın talimatlarının süresinde yerine getirilmesinin koronavirüsle mücadelede son derece önemli olduğunu ifade ederek, özellikle maske, mesafe ve temizlik kurallarının önemini vurgulayarak, Vefa Destek Hizmetleri konusunda herhangi bir aksaklığa meydan verilmemesini,  Vefa Destek Grubu üyelerinin güncel tutulması ile tüm kamu kurum ve kuruluşlarımızın görev ve sorumluluklarının eşgüdüm içerisinde artan oranlı çalışmasının önemini belirterek, tam kapanma tedbirlerinde vatandaşlarımızın mağdur edilmemesini ifade etti.

Toplantı sonrasında,  Koronavirüs (Covid-19)’la mücadele kapsamında İlçemizde yapılan çalışmalar, İlçemizdeki son durum ve konu ile ilgili yapılması gereken çalışmalar toplantıda görüşülerek  maske, mesafe ve temizliğin önemi özellikle vurgulandı.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın