ARKOSDER’den Ramazan ayı mesajı

Sakarya Kosova ve Balkan Göçmenleri Koruma,Yaşatma ve Dayanışma Derneği (ARKOSDER) Yönetim Kurulu Başkanı Gökhan Aydınlı Ramazan ayı dolayısı ile bir mesaj yayınladı. Başkan Aydınlı’nın mesajı; ”Ramazan ayı, varlık sebebimizi hatırlatan, ufkumuzu dirilten, kulluk bilincimizi yenileyen, gönülleri buluşturan, dostluk ve kardeşlikleri tazeleyen Kur’an ayıdır. Yeniden bizleri Ramazan-ı Şerife kavuşturan Yüce Mevlâ’ya hamdolsun. Bizler için ‘Hidayet Kaynağı’ […]

 ARKOSDER’den Ramazan ayı mesajı

01.04.2022 - 12:13

Güncelleme : 01.04.2022 - 12:13

Sakarya Kosova ve Balkan Göçmenleri Koruma,Yaşatma ve Dayanışma Derneği (ARKOSDER) Yönetim Kurulu Başkanı Gökhan Aydınlı Ramazan ayı dolayısı ile bir mesaj yayınladı.

Başkan Aydınlı’nın mesajı;

”Ramazan ayı, varlık sebebimizi hatırlatan, ufkumuzu dirilten, kulluk bilincimizi yenileyen, gönülleri buluşturan, dostluk ve kardeşlikleri tazeleyen Kur’an ayıdır. Yeniden bizleri Ramazan-ı Şerife kavuşturan Yüce Mevlâ’ya hamdolsun. Bizler için ‘Hidayet Kaynağı’ olan yüce kitabımız bu ayda, bin aydan daha hayırlı olan Kadir Gecesi’nde indirilmiştir. Dua, ibadet, yardımlaşma ve dayanışma günlerini uhdesinde barındıran bu mukaddes ay, oruç ibadetimizi edâ ettiğimiz, sabrın ve şükrün en güzel şekilde öğrenildiği, sofralarımızda bereketi, evlerimizde huzur ve saadeti idrak ettiğimiz rahmet, mağfiret ve bereket ayıdır. Her zaman olduğu gibi bu ayda da “İnsanların en hayırlısı insanlara faydalı olandır.” Hadis-i Şerif´inin rehberliğinde, elimizden geldiği kadar çevremize karşı duyarlı olmalı, yardıma muhtaçları unutmamalıyız. Paylaşma duygusu ve orucun kazandırdığı güzel hasletleri bir ömür boyu koruyabilmek de elde edilebilecek önemli kazançlardan birisidir. Allah hâyır olan niyetlerimizi kabul etsin ülkemizi her daim muzaffer eylesin”

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın