ASKON ile İHH Arakan Kamplarında İftar için Buluştu

Sakarya İHH ile ASKON Sakarya Şubesi arasında Arakan Kampları için 2021 Ramazan İftarı işbirliği protokolü imzalandı. ASKON Sakarya Şubesi ziyaretinde konuşan Sakarya İHH Başkanı Engin Sezer, 2021 Ramazan çalışmalarının il içi ve yurtdışı olmak üzere iki önemli ayağı olduğunu söyledi. Salgın süreci içerisinde Sakarya içerisinde 5 binden fazla gıda kolisi ve market fişi dağıtımı gerçekleştirdiklerini […]

 ASKON ile İHH Arakan Kamplarında İftar için Buluştu

26.03.2021 - 20:49

Güncelleme : 26.03.2021 - 20:49

Sakarya İHH ile ASKON Sakarya Şubesi arasında Arakan Kampları için 2021 Ramazan İftarı işbirliği protokolü imzalandı.

ASKON Sakarya Şubesi ziyaretinde konuşan Sakarya İHH Başkanı Engin Sezer, 2021 Ramazan çalışmalarının il içi ve yurtdışı olmak üzere iki önemli ayağı olduğunu söyledi.

Salgın süreci içerisinde Sakarya içerisinde 5 binden fazla gıda kolisi ve market fişi dağıtımı gerçekleştirdiklerini söyleyen Sezer; Bu Ramazan ayı içinde en az 2 bin aileye gıda kolisi ve market fişi dağıtımı planlıyoruz dedi.

Yurtdışı çalışmalarına da değinen Sezer; Bangladeş’te bulunan Arakan kamplarında günlük bin kişiye toplamda 30 bin kişiye iftar ikramında bulunacağız. Somali içerisinde yapımını üstlendiğimiz Şehit Muhammet Fatih Safitürk Yetimhanesinde kalan kız çocukları için de bir ay boyunca sahur ikramında bulunacağız.  Sakaryalı hayırseverlerimizin de desteği ile  Tanzanya’da kumanya dağıtım programlarımız olacak şeklinde konuştu.

ASKON Sakarya Şube Başkanı Engin Tumbaz, Gönül coğrafyamızda nerde bir sızı varsa orda olmak bizlerin kulluk vazifesidir. Ramazan ayının maneviyatı ile birlikte inşallah Arakanlı kardeşlerimizin yaşadığı sıkıntılara çare olabiliriz. Bu konuda üyelerimizle birlikte her türlü gayreti göstereceğiz dedi.

Arakan için iftar desteği vermek isteyen hayırseverler Orhan Camii yanındaki Sakarya İHH ‘ya gelerek makbuz karşılığı ya da banka internet yoluyla Sakarya İHH Hesap Numaralarına bağışta bulunabileceklerdir. Bir kişilik iftar bedeli 20 tl olarak belirlenmiştir.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın