Balkanlardaki Ramazan Sevincine Ortak Oldular

Sakarya İHH, Ramazan çalışmaları kapsamında Balkanlara Kuzey Makedonya’da ihtiyaç sahiplerine yardım ulaştırdı. Bu çerçevede kumanya, iftar, bayramlık ve nakit zekat dağıtan İHH ekipleri Sakarya’ya döndüler. Sakarya İHH Başkanı Engin Sezer, Ramazan ayı yardım faaliyetleriyle ilgili açıklamalarda bulundu. Balkanlarda Makedonya halkının Ramazan sevincine ortak olmak ve yardımları yerinde koordine etmek üzere Sakarya’dan 3 arkadaşımızı görevlendirdik diyen […]

 Balkanlardaki Ramazan Sevincine Ortak Oldular

11.04.2022 - 12:26

Güncelleme : 11.04.2022 - 12:26

Sakarya İHH, Ramazan çalışmaları kapsamında Balkanlara Kuzey Makedonya’da ihtiyaç sahiplerine yardım ulaştırdı. Bu çerçevede kumanya, iftar, bayramlık ve nakit zekat dağıtan İHH ekipleri Sakarya’ya döndüler.

Sakarya İHH Başkanı Engin Sezer, Ramazan ayı yardım faaliyetleriyle ilgili açıklamalarda bulundu.

Balkanlarda Makedonya halkının Ramazan sevincine ortak olmak ve yardımları yerinde koordine etmek üzere Sakarya’dan 3 arkadaşımızı görevlendirdik diyen Sezer; 57 ülkede “Ramazan’ı Yaşat” sloganıyla iftar, fitre, zekât ve bayramlık dağıtımında bulunduklarını belirtti.

Sakarya İHH olarak Sakarya’nın yanı sıra Somali, Makedonya ve Kenya’daki çalışmaları yerinde organize ettiklerini söyleyen Sezer, Balkanlar’dan Asya’ya, Afrika’dan Orta ve Uzak Doğuya Ramazan çalışmaları yürüttüklerini vurguladı.

Sezer, Sakarya içerisinde kumanya dağıtımlarımız devam ediyor. 15 Ramazan’da inşallah yetim ailelerimize iftar programımız olacak. Yine yetim çocuklarımıza yönelik bayramlık giydirme çalışmalarımız var. Nakit zekat ve market fişi dağıtımlarımız Ramazan boyunca devam edecek. Bağışçılarımız dilerse bizimle birlikte gelerek kendi zekatlarını kendileri dağıtabilir şeklinde konuştu.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın