Başkan Adalet’ten Çanakkele Zaferi mesajı

Demokrat Parti Sakarya İl Başkanı Zafer Adalet’in 18 Mart Çanakkale Zaferi ile ilgili açıklaması: 18 Mart Çanakkale Zaferi, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının tarihi başarısının ve destanının yazıldığı bir zaferdir. Çanakkale Savaşı Türk tarihine damga vurmuş bir savaştır. Çanakkele Zaferi Türk ulusunun bağımsızlık ve milli mücadele sembolü olmuştur. İlgili […]

 Başkan Adalet’ten Çanakkele Zaferi mesajı

18.03.2023 - 11:46

Güncelleme : 18.03.2023 - 11:46

Demokrat Parti Sakarya İl Başkanı Zafer Adalet’in 18 Mart Çanakkale Zaferi ile ilgili açıklaması:

18 Mart Çanakkale Zaferi, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının tarihi başarısının ve destanının yazıldığı bir zaferdir.

Çanakkale Savaşı Türk tarihine damga vurmuş bir savaştır. Çanakkele Zaferi Türk ulusunun bağımsızlık ve milli mücadele sembolü olmuştur.

Çanakkale Savaşları’na damga vuran 57. Piyade alayını unutmak ne mümkündür. Yarbay Mustafa Kemal’in Komutanlığında “Size ölmeyi emrediyorum” sözüyle canlarını hiçe sayan bu kahramanların başarılarını nesilden nesile gururla anlatıyoruz.

“Çanakkale geçilmez destanını yazan Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını, 57. Piyade Alayı’nın kahramanlarını şükran, minnet ve rahmetle anıyoruz.

18 Mart Çanakkele Deniz Savaşı ve Şehitler Anma günümüzün 108. yılını saygıyla anıyoruz.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın