Başkan Karakullukçu’dan 30 Ağustos Zafer Bayramı mesajı

Arifiye İlçe Belediye Başkanı İsmail Karakullukçu 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısı ile bir kutlama mesajı yayımladı. Başkan Karakullukçu mesajında; 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 98’nci yıl dönümü dolayısıyla bir mesaj yayınlayan Başkan Karakullukçu, 26 Ağustos’ta başlayan ve 30 Ağustos’ta zaferle taçlandırılan Başkomutanlık Meydan Muharebesi’nin Türk tarihinin dönüm noktalarından birini teşkil eden şanlı bir zafer olduğunu söyledi. […]

 Başkan Karakullukçu’dan 30 Ağustos Zafer Bayramı mesajı

30.08.2020 - 12:13

Güncelleme : 01.09.2020 - 17:07

Arifiye İlçe Belediye Başkanı İsmail Karakullukçu 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısı ile bir kutlama mesajı yayımladı.

Başkan Karakullukçu mesajında;

30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 98’nci yıl dönümü dolayısıyla bir mesaj yayınlayan Başkan Karakullukçu, 26 Ağustos’ta başlayan ve 30 Ağustos’ta zaferle taçlandırılan Başkomutanlık Meydan Muharebesi’nin Türk tarihinin dönüm noktalarından birini teşkil eden şanlı bir zafer olduğunu söyledi.

Başkan Karakullukçu yaptığı açıklamada; “Bağımsızlığı ve özgürlüğü karakteri kabul eden Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün, silah arkadaşları ile bundan tam 98 yıl önce verdiği mücadelenin, gösterdikleri kahramanlığın ve o gün yazılan şanlı destanımızın bizlere bırakılan en büyük miras ve aynı zamanda en büyük emanet olduğunu biliyoruz. Millet olarak 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 98’nci yılında bu büyük destanın coşkusunu ve gururunu bir kez daha yaşıyoruz. 30 Ağustos’ta milletimizin gösterdiği yüce kahramanlığı 15 Temmuz gecesi de göstermiştir. Vatan topraklarına el uzatmaya kalkan hainlere milletçe karşılık verilmiştir. İstiklal mücadelemizin bütün kahramanlarını, ülkemizin ve milletimizin bölünmez bütünlüğü için canlarını seve seve veren aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyorum.” dedi.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın