Başkan Sevindik’ten,Sağlık Haftası mesajı.

Gelecek Partisi Sakarya İl Başkanı Fatih Sevindik; “7 Nisan Dünya Sağlık Günü” dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Mesajda şu ifadelere yer verildi; “Sağlıklı yaşam hakkının korunması, insan sağlığının önemi ve bu konuda bilincin artırılması amacıyla, Birleşmiş Milletlere üye olan tüm ülkelerde 7 Nisan Dünya Sağlık Günü, 7-13 Nisan tarihleri arası da “Sağlık Haftası” olarak kutlanmaktadır.  Sağlıklı […]

 Başkan Sevindik’ten,Sağlık Haftası mesajı.

07.04.2021 - 18:43

Güncelleme : 07.04.2021 - 18:43

Gelecek Partisi Sakarya İl Başkanı Fatih Sevindik; “7 Nisan Dünya Sağlık Günü” dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Mesajda şu ifadelere yer verildi;

“Sağlıklı yaşam hakkının korunması, insan sağlığının önemi ve bu konuda bilincin artırılması amacıyla, Birleşmiş Milletlere üye olan tüm ülkelerde 7 Nisan Dünya Sağlık Günü, 7-13 Nisan tarihleri arası da “Sağlık Haftası” olarak kutlanmaktadır.

 Sağlıklı yaşamak, her bireyin en temel hakkıdır. Bu hakkın en iyi şekilde kullanılması hususunda devletimiz ve sağlık personelimiz önemli çalışmalar yapmaktadır. Devletimiz bireylerin yaşamlarını sağlıklı bir şekilde sürdürebilmeleri için sosyo-kültürel ve ekonomik ortamları hazırlayıp, gerekli şartları oluştururken, sağlık personelimiz de bilgi ve tecrübesiyle özverili çalışmalara imza atmaktadır.

Amaç, toplumun ihtiyaçları doğrultusunda, sağlıkla ilgili bilgilerin geniş halk kitlelerine ulaştırılması, koruyucu sağlık hizmetlerinin yaygınlaştırılması, bireylerin sağlıklı yaşam konusunda bilinçlendirilmeleri, hastalanmadan gerekli tedbirlerin alınmasıdır.

Pandemi nedeniyle ülke olarak zor bir dönemi geride bırakmaya çalışıyoruz.Bu süreçte bir çok sağlık çalışanımızı da kaybetmenin verdiği üzüntüyü yaşıyoruz.

 Bu düşüncelerle; sağlık personellerimiz başta olmak üzere tüm vatandaşlarımızın Dünya Sağlık Günü ve Sağlık Haftası’nı kutlar, herkese sağlıklı ve huzurlu bir yaşam dilerim.”

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın