Berberlere saat kısıtlaması kalktı

Sakarya Berberler Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Haluk Hacıoğlu, berber dükkanlarına ilişkin açılış-kapanış saatlerindeki kısıtlamanın kalktığını duyurdu. Yeni normalleşme Pandemi süreciyle birlikte başlayan yeni normalleşme de bazı iş yerlerine saat kısıtlaması uygulanmıştı. Berberler, marketler, güzellik salonları bu tedbirler kapsamında saat 21:00’ a kadar faaliyet gösteriyordu. Oda Başkanı Haluk Hacıoğlu, gazetemize de açıklama yaparak berber esnafının […]

 Berberlere saat kısıtlaması kalktı

02.07.2020 - 14:17

Güncelleme : 02.07.2020 - 14:17

Sakarya Berberler Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Haluk Hacıoğlu, berber dükkanlarına ilişkin açılış-kapanış saatlerindeki kısıtlamanın kalktığını duyurdu.

Yeni normalleşme

Pandemi süreciyle birlikte başlayan yeni normalleşme de bazı iş yerlerine saat kısıtlaması uygulanmıştı. Berberler, marketler, güzellik salonları bu tedbirler kapsamında saat 21:00’ a kadar faaliyet gösteriyordu. Oda Başkanı Haluk Hacıoğlu, gazetemize de açıklama yaparak berber esnafının zor durumda olduğunu yaz mevsimi nedeniyle saat kısıtlamasının uzatılmasını istemişti.

Sakal tıraşı

İçişleri Bakanlığınca 1 Temmuz itibariyle alınan yeni karar gereğince kurallara uyulması ve tedbirlerin alınması berberler, marketler, güzellik salonları gibi iş yerleri saat 22:00’a kadar açık kalabileceğini duyurdu. Yeni düzenlemeye göre berber ve kuaförlerin çalışma saatlerinin sabah 08:00 ile 22:00 arasında olacağını belirten Başkan Hacıoğlu, “Karar Valiliğimize ve ilçe kaymakamlıklarına gönderilmiştir. Çalışma rehberlerinde belirtilen saat aralıklarında faaliyetlerimize devam edeceğiz. Her zaman yanımızda olan devletimize ve yöneticilerimize bir kez daha teşekkür ediyorum. Salgınla mücadelenin vazgeçilmezi olan temizlik, maske ve sosyal mesafeye dikkat ederek hizmet vermeyi sürdüreceğiz. Daha hijyenik olan tek kullanımlık jiletle tıraşların yeniden yapılabilmesi içinde girişimlerimizi sürdürüyoruz” dedi.

sakaryayenigun.com.tr

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın