BİN YATAKLI MÜJDESİ

Sakarya Halk Gazetesi Köşe Yazarı Mehmet Taştan’ın bu hafta köşesinde yayımlanan yazısı… BİN YATAKLI MÜJDESİ Şehir Hastanelerinin önemi pandemi sürecinde daha da iyi anlaşıldı. İlgili Haber ‘Bugün tespit edilen 734 yeni hastamız var.’ Pandemi sürecinde sıkıntılar yaşansa da ülke genelinde hizmete açılan şehir hastaneleri bu süreçte ciddi bir açığı kapattı. Şehir hastanesi yapılacak illerimizden biride […]

 BİN YATAKLI MÜJDESİ

14.12.2020 - 11:20

Güncelleme : 14.12.2020 - 13:37

Sakarya Halk Gazetesi Köşe Yazarı Mehmet Taştan’ın bu hafta köşesinde yayımlanan yazısı…

BİN YATAKLI MÜJDESİ

Şehir Hastanelerinin önemi pandemi sürecinde daha da iyi anlaşıldı.

Pandemi sürecinde sıkıntılar yaşansa da ülke genelinde hizmete açılan şehir hastaneleri bu süreçte ciddi bir açığı kapattı.

Şehir hastanesi yapılacak illerimizden biride Sakarya idi…

Çok yazıldı…

Uzun bir süre yer tartışmaları sürdü…

Proje ihalesi yapıldı…

Sonun da son noktaya gelindi…

En kısa zamanda inşaatı için kazma vurulması bekleniyor…

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 2021 Merkezi Yönetim Bütçe ve 2019 Kesin Hesap Kanun Teklifi görüşmelerine katılarak burada yaptığı konuşmada; “Genel bütçe kaynaklarıyla yaptığımız şehir hastanelerimizi hizmete almaya devam ediyor. 3 şehir hastanesi Samsun, Aydın, Trabzon ihale süreçleri genel bütçeden tamamlanmış olup, inşaat çalışmasına başlanmaktadır. Bunun dışında bin 750 yataklı Şanlıurfa her biri biner yataklı Ordu, Denizli, Sakarya, Diyarbakır, Antalya, Rize ve 750 yataklı Mardin şehir hastanelerini de sırayla yaparak 2023 yılından önce hizmete açmayı planlıyoruz” dedi.

Hastane 240 dönümlük arazi üzerine, Alandüzü bölgesine yapılacak…

2023 yılından önce de inşallah şehir hastanemiz hizmete girecek…

Şehir Hastanesi ile ilimizde sağlık alanında ki sıkıntıların büyük bir çoğunluğu aşılmış olacak…

2023’e doğru şimdiden şafak saymaya başladık…

Haydi hayırlısı…

KURAKLIK UYARILARI!

Sakarya Büyükşehir Belediyesi yaptığı son duyurular ile kuraklık tehlikesine dikkat çekerek vatandaşlarımıza uyarılarda bulundu.

Yapılan uyarılarda kuraklıkla mücadele ve doğanın korunması için bahçe sulama, araç ve halı yıkama gibi faaliyetlerde şebeke suyunun kullanılmamasına ve suyun bilinçli tüketilmesine dikkat çekildi.

Ülke genelinde olduğu gibi şehrimiz Sakarya’da da 2020 yılında yağış oranında azalmanın meydana geldiği belirtilirken geçtiğimiz Cuma günü de tüm camilerde Cuma namazı ile birlikte yağmur duası yapıldı.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün kuraklık haritalarında da ülkemizin önemli bir bölümünün yağış almadığı, ‘olağanüstü, çok şiddetli ve şiddetli kuraklık’ yaşandığı görüldü.

Tehlike kapıları iyice çalmadan yapılan uyarılara bizlerde kulak tıkamamalıyız.

Rabbim rahmetini esirgemesin…

İnsanlık olarak büyük imtihanlardan geçiyoruz…

BAKÜ’DE ZAFER ÇOŞKU İLE KUTLANDI

Azerbaycan’ın Dağlık Karabağ zaferi Başkent Bakü’de, Azatlık meydanında düzenlenen askeri geçit töreni ile coşku ile kutlandı.

Yapılan kutlamalara Cumhurbaşkanımız Erdoğan’da katıldı.

Azerbaycan caddeleri pandemi süreci olmasına rağmen ellerinde Türk ve Azerbaycan Bayrakları olan vatandaşlarca dolmuş bir millet iki devlet olmanın verdiği gurur ve kardeşlikle tüm dünyaya alması gereken mesaj verilmişti…

Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev ve Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan yaptıkları konuşmalar ile her iki devletin ebedi kardeşlik duygusuna vurgu yaptılar…

Bundan sonra Azerbaycan tarihinde Türkiye’nin yeri bir başka olacaktır…

Kazanılan bu zafer ile Türkiye-Azerbaycan kardeşliği iyice perçinlenmiştir…

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu çok yakın zamanda vize, pasaport olmadan her iki ülke vatandaşlarının kimlik kartları ülkeleri ziyaret edeceğinin müjdesini verdi…

Bu ve benzeri müjdeler peş peşe gelecektir…

Bu zafer görkemli bir kutlamayı hak ediyordu, öyle de oldu…

Bahtiyar Vahapzade güzel söylemiş;

”Dinimiz bir, dilimiz bir,

Ayımız bir, yılımız bir,

Aşkımız bir, yolumuz bir

Azerbaycan – Türkiye.”

Zaferiniz mübarek olsun Azerbaycan-Türkiye…

Kaynak ve Yazının tamamı

http://www.sakaryahalk.com/m-bin-yatakli-mujdesi-5015.html

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın