Bir Yastıkta Yarım Asır

Taraklı ilçesinin sevilen isimleri Ahmet İşsever ve Alaattin Yılmaz aynı güne denk gelen evlilik yıl dönümlerini yazdıkları güzel sözlerle kutladılar. Fatma İşsever ile evliliklerinde 53 yılı geride bırakan halk oyunları denince ilk akla gelen isimlerden Ahmet İşsever sosyal medyada yayınladığı mesajında; “Acısıyla, tatlısıyla elli üç yılı geride bırakarak 54.cü yıla adım atıyoruz. Yarım asrı geride […]

 Bir Yastıkta Yarım Asır

15.11.2021 - 21:13

Güncelleme : 15.11.2021 - 21:13

Taraklı ilçesinin sevilen isimleri Ahmet İşsever ve Alaattin Yılmaz aynı güne denk gelen evlilik yıl dönümlerini yazdıkları güzel sözlerle kutladılar.

Fatma İşsever ile evliliklerinde 53 yılı geride bırakan halk oyunları denince ilk akla gelen isimlerden Ahmet İşsever sosyal medyada yayınladığı mesajında; “Acısıyla, tatlısıyla elli üç yılı geride bırakarak 54.cü yıla adım atıyoruz. Yarım asrı geride bıraktığımız şu uzun sürede, bizlere hizmet eden can yoldaşıma sonsuz teşekkürler. İnşallah mutluluk dolu günlerimizi beraberce yine devam ettiririz. Her şey için tekrar teşekkürler.” ifadelerini kullandı.

14 Kasım 1976’da Makbule Yılmaz ile aynı yastığa baş koyan Taraklı’da yalaza kültürünü en iyi anlatan kişi olarak bilinen Alaattin Yılmaz da sosyal medyadan yayınladığı mesajında; “Bana üç evlat veren hayat arkadaşım Makbule Yılmaz ile bugün evliliğimizin 45.nci yıl dönümü. Bir ömür boyu beraber olmak için çıktığımız yolda mutluluk ve huzur içinde ilk adımlarımızı attık. İyi günde kötü günde, hastalıkta sağlıkta, varlıkta ve yoklukta, ömür boyu beraber yaşlanmaya diye karşılıklı verdiğimiz sözler ile imzalarımızı atarak yüreklerimize sevginin mührünü vurduk. Bugüne kadar birbirimize verdiğimiz sözleri tuttuk. Şimdi aynı heyecan ve sevgi ile ömrümüzün son demlerini son baharlarını yaşıyoruz.” dedi.

Eğitimci, öğretmen kimlikleriyle yakından tanıdığımız Ahmet İşsever ve eşine, şair ve yazarlık yönüyle de yakından tanınan gönül adamı Alaattin Yılmaz ve eşine sağlıklı, mutlu, huzurlu uzun ömürler diliyoruz.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın