CHP’ DEN EĞİTİM BİR SEN’E ÖĞRETMENLER GÜNÜ ZİYARETİ

Cumhuriyet Halk Partisi Sakarya İl Başkanı Ecevit Keleş, Eğitim Bir Sen Sakarya Şubesini 24 Kasım Öğretmenler günü münasebetiyle ziyaret etti.  Yapılan ziyarette eğitim politikaları üzerine konuşmalar gerçekleşti. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Mengen, “Ülkemizde resmî ve özel eğitim kurumlarında fiilen görev yapan 1 milyon 200 bin öğretmen var iken, öğretmenlerimizin yetiştirilmesinden emekliliğine kadar öğretmenlik mesleğini […]

 CHP’ DEN EĞİTİM BİR SEN’E ÖĞRETMENLER GÜNÜ ZİYARETİ

25.11.2020 - 16:03

Güncelleme : 25.11.2020 - 16:03

Cumhuriyet Halk Partisi Sakarya İl Başkanı Ecevit Keleş, Eğitim Bir Sen Sakarya Şubesini 24 Kasım Öğretmenler günü münasebetiyle ziyaret etti.  Yapılan ziyarette eğitim politikaları üzerine konuşmalar gerçekleşti. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Mengen, “Ülkemizde resmî ve özel eğitim kurumlarında fiilen görev yapan 1 milyon 200 bin öğretmen var iken, öğretmenlerimizin yetiştirilmesinden emekliliğine kadar öğretmenlik mesleğini bütün olarak ele alan bir “Öğretmenlik Meslek Kanunu’nun” olmaması; hukuki açıdan boşluk, mesleki açıdan ise yoksunluktur. Bu konuda bir tek şeye ihtiyaç var. O da kanunun çıkarılmasını hızlandıracak siyasi irade. ”  dedi.

Yine Mengen, öğretmenlerimizin en büyük sorun alanlarından birisi olarak, kendi içinde sınıflandırılmalarına işaret etti. Sözleşmeli ve ücretli öğretmenlik gibi haksız ve çözüm yerine sorun üreten uygulamaları ortadan kaldırılması gerektiğini, yönetici atama da dâhil hepsinin ehliyet, liyakat ve kariyer içinde yapılması gerektiğini belirtti.

Ecevit Keleş ise, öğretmenlik mesleğinin önemine değinerek, öğretmenlerin sadece 24 Kasım’da değil her zaman hatırlanması ve öğretmenlik mesleği ile ilgili sıkıntıların hızlıca çözülmesi gerektiğini söyledi.

Ziyaret sonrası Eğitim Bir Sen Sakarya Şube Başkanı Murat Mengen, Cumhuriyet Halk Partisi Sakarya İl Başkanı Ecevit Keleş’e sendikanın kurucu Genel Başkanı Mehmet Akif İnan’ın eserlerinin toplandığı külliyat hediye etti.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın