Çınardibi Mahallesine Ziyaret

Kaymakamımız Bekir Dınkırcı, Çınardibi Mahallesini ziyaret ederek incelemelerde bulundu. Ziyaret sırasında Kaymakamımıza Arifiye Belediye Başkanı İsmail Karakullukçu,  İlçe Emniyet Müdür V. Osman Gündüz, İlçe Jandarma Komutanı J.Asb. Kd.Bşvş.Sabahattin Aktaş,  İlçe Milli Eğitim Müdürü Yüksel Gülaç, İlçe Sağlık Müdürü Dr.Ayşin Kurban, İlçe Tarım ve Orman Müdürü Murat Dilek, Yazı İşleri Müdürü Mehmet Akbulut, Vakıf Müdürü Hakan […]

 Çınardibi Mahallesine Ziyaret

25.02.2020 - 16:02

Güncelleme : 25.02.2020 - 16:08

Kaymakamımız Bekir Dınkırcı, Çınardibi Mahallesini ziyaret ederek incelemelerde bulundu.

dav


Ziyaret sırasında Kaymakamımıza Arifiye Belediye Başkanı İsmail Karakullukçu,  İlçe Emniyet Müdür V. Osman Gündüz, İlçe Jandarma Komutanı J.Asb. Kd.Bşvş.Sabahattin Aktaş,  İlçe Milli Eğitim Müdürü Yüksel Gülaç, İlçe Sağlık Müdürü Dr.Ayşin Kurban, İlçe Tarım ve Orman Müdürü Murat Dilek, Yazı İşleri Müdürü Mehmet Akbulut, Vakıf Müdürü Hakan Tanıl ve  Çınardibi Mahalle Muhtarı Tuncay Kaya eşlik etti.  

İlk olarak Kaymakamımız Bekir Dınkırcı başkanlığında Sakarya  Büyükşehir Belediye Başkanlığı, Arifiye Belediye Başkanlığı, Sakarya  Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü, Sakarya Kadastro Müdürlüğü, Arifiye İlçe Müftülüğü, Arifiye Tarım ve Orman Müdürlüğü, Arifiye İlçe Sağlık Müdürlüğü, Arifiye Çınardibi Mahalle Muhtarlığı temsilcilerinin oluşturduğu Mezarlık Yeri Seçim Komisyonunca Çınardibi Mahallelisinde  mezarlık yeri komisyon toplantısı yapıldı. Daha sonra Sayın Kaymakamımız ve beraberindeki heyet Çınardibi Mahallesinde vatandaşlılarımızla bir araya geldiler.Çınardibi Mahalle Muhtarı Tuncay Kaya  ve mahalle sakinleri mahalleleri ile ilgili talep istek ve önerilerde bulundular. 

Kaymakamımız, vatandaşlarımızın istek, talep ve önerilerini ilk ağızdan dinleyerek gelen taleplere hızlı çözüm üretmek, hizmet kalitesi ve vatandaş memnuniyetini artırmak amacıyla her ay farklı mahallelerimizde yapılan toplantılar ile Devletimizin imkânları dâhilinde vatandaşlarımızın istek ve taleplerini yerine getirebilmek, sorunları çözüme kavuşturmak için çalışıldığını ifade etti. Ayrıca İlçemizin sahip olduğu, tarım, hayvancılık, turizm, ticaret ve sanayi potansiyelinden bahsederek özellikle toprak tahlili, önleyici sağlık hizmetleri, eğitim, alternatif tarım ürünleri, modern sulama teknikleri, açık-yarı açık hayvancılık, silajlık mısır, damlama sulama sistemleri, meyve yetiştiriciliği, kivi yetiştiriciliği, ceviz yetiştiriciliği, süs bitkisi yetiştiriciliği alanlarında örneklerle açıklamalar yaparak konunun önemine değindi.

Arifiye Belediye Başkanı İsmail Karakullukçu  ve daire amirleri kurumları ile ilgili  görev ve sorumluluk alanına  giren  konular hakkında vatandaşlarımızın talep ve isteklerini dinleyerek açıklamalarda bulundular.


Kaymakamımız mahalle ziyaretleri sırasında 80 yaşındaki Fahrettin Sezen ile yakından ilgilenerek   istek ve taleplerini sordu. Yaşlılarımızın yaşanmışlıklarıyla geçmişimiz; örnek aldığımız tecrübeleriyle geleceğimiz olduğuna dikkat çeken Sayın Kaymakamımız yaşlılarımızın her daim yanında olduğumuzu ve her türlü talep, sıkıntı ve sorunlarının giderilmesi için kapımızın her daim kendilerine açık olduğunu ifade etti.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın