Covid-19’la Mücadele Toplantısı gerçekleşti…

İçişleri Bakanlığının Genelgeleri  ve Üst Makamların tedbirleri doğrultusunda; Koronavirüsle (Covid-19) mücadele konusunda daha etkin ve verimli olunması ve kurumlar arası koordinasyonun en üst seviyelere çıkması amacı ile bugün Kaymakamımız Bekir Dınkırcı başkanlığında; İlçe Milli Eğitim Toplantı Salonunda koronavirüsle mücadele toplantısı yapıldı. Toplantıya Kaymakamımız Bekir Dınkırcı’nın yanı sıra; Arifiye Belediye Başkan Yardımcısı Lütfü Tansı, İlçe Jandarma […]

 Covid-19’la Mücadele Toplantısı gerçekleşti…

10.02.2021 - 20:01

Güncelleme : 10.02.2021 - 20:01

İçişleri Bakanlığının Genelgeleri  ve Üst Makamların tedbirleri doğrultusunda; Koronavirüsle (Covid-19) mücadele konusunda daha etkin ve verimli olunması ve kurumlar arası koordinasyonun en üst seviyelere çıkması amacı ile bugün Kaymakamımız Bekir Dınkırcı başkanlığında; İlçe Milli Eğitim Toplantı Salonunda koronavirüsle mücadele toplantısı yapıldı.


Toplantıya Kaymakamımız Bekir Dınkırcı’nın yanı sıra; Arifiye Belediye Başkan Yardımcısı Lütfü Tansı, İlçe Jandarma Komutanı Sebahattin Aktaş, İlçe Emniyet Müdürü Taner Tuncer, İlçe Milli Eğitim Müdürü Yüksel Gülaç, İlçe Sağlık Müdürü Dr. Ayşin Kurban ve İlçe Tarım ve Orman Müdürü Murat Dilek, İlçe Müftüsü Şube Müdürü Mevlüt Sayılır, ve Yazı İşleri Müdürü Mehmet Akbulut toplantıya katıldı.


Kaymakamımız Bekir Dınkırcı; Maske, mesafe ve temizlik konularının önemine değinerek Koronavirüsle ilgili olarak Bakanlıklar, Valilik ve Kaymakamlık genelgeleri ile İl ve İlçe Hıfzısıhha Kurulu kararlarında belirtilen hükümlerin koordine içerisinde sonuçlandırılmasını isteyerek; Mahalle Denetim Ekipleri ve Filyasyon Denetim Ekiplerine araç gereç ve personel konularında yardımcı olunmasını, Mahalle denetim ve Filyasyon ekiplerine gelen ihbarlarda süresinde ilgili ekiplerce sonuçlandırılmasını konunda; İlgili birim amirleri tarafından takip edilmesini istedi. Toplantıya katılan tüm birim amirleri konuya ilişkin, görüş ve düşüncelerini açıkladılar.

 Koronavirüsle mücadelede İlçemizde yapılan ve yapılacak çalışmalar ile üst makamlardan gelen ve gelecek olan karar tedbir ve öneriler çerçevesinde pandemi kurallarına göre hareket edilmesi istenerek; 15 Şubat 2021’de açılacak olan ilgili okullarımızda alınacak tedbirler de görüşüldü.

Yapılan çalışmalar  gözden geçirilerek bu konuda Belediye Başkanlığı, Sağlık Müdürlüğü, Emniyet Müdürlüğü, Jandarma Komutanlığı ve diğer ilgili kurumlar ile diyolog halinde olunmasını belirtilerek; Maske, mesafe ve temizliğin önemi vurgulandı. 

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın