Cumhuriyet Mahallesinde koronavirüs salgını hakkında bilgilendirme.

İlçe Protokolü Cuımhuriyet Mahallesine bir ziyaret gerçekleştirdi Ziyaret programına Kaymakamımız Bekir DINKIRCI’nın yanı sıra Arifiye Belediye Başkanı İsmail KARAKULLUKÇU, İlçe Jandarma Karakol Komutanı J.Asb.Kd.Bçvş.Sebahattin AKTAŞ İlçe Emniyet Müdürü Taner TUNCER, İlçe Müftüsü Hasan Rahmi Düzenli, İlçe Yazı İşleri Müdürü Mehmet Akbulut, İlçe Milli Eğitim Müdürü Yüksel Gülaç, İlçe Sağlık Müdürü Dr.Ayşin Kurban, İlçe Tarım ve […]

 Cumhuriyet Mahallesinde koronavirüs salgını   hakkında  bilgilendirme.

09.09.2020 - 18:10

Güncelleme : 09.09.2020 - 18:10

İlçe Protokolü Cuımhuriyet Mahallesine bir ziyaret gerçekleştirdi

Ziyaret programına Kaymakamımız Bekir DINKIRCI’nın yanı sıra Arifiye Belediye Başkanı İsmail KARAKULLUKÇU, İlçe Jandarma Karakol Komutanı J.Asb.Kd.Bçvş.Sebahattin AKTAŞ İlçe Emniyet Müdürü Taner TUNCER, İlçe Müftüsü Hasan Rahmi Düzenli, İlçe Yazı İşleri Müdürü Mehmet Akbulut, İlçe Milli Eğitim Müdürü Yüksel Gülaç, İlçe Sağlık Müdürü Dr.Ayşin Kurban, İlçe Tarım ve Orman Müdürü Murat Dilek ve Cumhuriyet Mahalle Muhtarı Yusuf YAVUZ katıldı.


Kaymakam Dınkırcı,Cumhuriyet Mahallesindeki vatandaşlarımıza koronavirüs salgını   hakkında  bilgilendirme yaptı.

Bu konudaki farkındalığı biraz daha üst seviyeye çıkarmak olduğunu da belirterek maske, mesafe ve temizliğin önemini örneklerle açıkladı. Kurallara uymayanlar hakkında da yasal mevzuat hükümleri çerçevesinde gerekli işlemlerin de kamu sağlığı açısından tesis edileceğini de ifade ederek, Cumhuriyet Mahallemizdeki eğitim, sağlık, asayiş, tarım ve hayvancılık konularında kapsamlı açıklamalarda bulunarak vatandaşların talep ve isteklerini dikkate aldılar.

Arifiye Belediye Başkanı İsmail KARAKULLUKÇU ve daire amirleri de kendi  konularında açıklamalarda bulunarakvatandaşlardan gelen talep ve önerileri dinleyerek,cevaplandırdılar.


Kaymakam Dınkırcı yaptığı açıklamada;Vatandaşlarımızın istek, talep ve önerilerini ilk ağızdan dinleyerek gelen taleplere hızlı çözüm üretmek, hizmet kalitesi ve vatandaş memnuniyetini artırmak amacıyla her ay farklı mahallelerimizde yapılan toplantılar ile Devletimizin imkânları dâhilinde vatandaşlarımızın istek ve taleplerini yerine getirebilmek, sorunları çözüme kavuşturmak için çalışıldığını ifade etti.

Ziyaret sonrası İlçe Protokolü Arifiye Belediyesi tarafından yapılan ve önümüzdeki günlerde hizmete girecek  Aile Sağlığı Merkezinde incelemelerde bulundular.

Program sonrası Cumhuriyet Mahallesi Muhtarı Yusuf YAVUZ’a ait arı kovanlarının bulunduğu alana giden ilçe protokolü, tarım ve hayvancılık alanlarında  tavsiye ve önerilerde bulundu.

Akabinde de Koçak Peyzaja ait tesislerde Tarım İlçe Müdürü Murat DİLEK ile birlikte gezilerek işletme sahibi ile çalışan işçilerle sohbet edilip, görüş ve önerilerde bulunarak, Devletimizin her zaman vatandaşlarımızın, müteşebbislerimizin ve işçilerin yanında olduğu ifade edildi.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın