Durmuş’tan Pazartesi Mesajında Adapazarı Vurgusu

Her hafta öğrencilere yönelik “iyi dersler” mesajı yayımlayan İl Millî Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş, bu haftaki pazartesi mesajında Adapazarı’nın kurtuluşunun 100. yıl dönümüne vurgu yaptı. Şehrimizin düşman işgalinden kurtarılışının 100. yıl dönümünü kutlayan Durmuş, mesajında şu ifadelere yer verdi: Tam 100 yıl önce şanlı bir zaferi bu coğrafyaya armağan eden ecdadın sevgili torunlarına günaydın 🙂 […]

 Durmuş’tan Pazartesi Mesajında Adapazarı Vurgusu

21.06.2021 - 13:05

Güncelleme : 21.06.2021 - 13:05

Her hafta öğrencilere yönelik “iyi dersler” mesajı yayımlayan İl Millî Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş, bu haftaki pazartesi mesajında Adapazarı’nın kurtuluşunun 100. yıl dönümüne vurgu yaptı.

Şehrimizin düşman işgalinden kurtarılışının 100. yıl dönümünü kutlayan Durmuş, mesajında şu ifadelere yer verdi:

Tam 100 yıl önce şanlı bir zaferi bu coğrafyaya armağan eden ecdadın sevgili torunlarına günaydın 🙂

Yemyeşil tabiatı, coşkun suları, verimli ovaları, itimat kokan havasıyla insanı insana yakınlaştıran güzelim Adapazarı! Bir gelenin bir daha gitmek istemediği muhteşem şehir! Bu kıymetli mirasa sahip çıkıldığına şahitlik etmek benim için bir onurdur.

Adını, ovasında kurulan pazardan alan bu şehir; karşılığında kendisiyle özdeşleşmiş bir itimat hediye etmiş geçmişine. Adanın etrafı nasıl sularla çevriliyse şehrimizin çarşısı pazarı da su gibi aziz hikâyeler yazmış ve anlatmış kıymetli evlatlarına. Anlayıp anlatan ve nice güzel hikâyeler yazmak için çalışan yavrularıma iyi dersler, iyi haftalar dilerken “Adapazarı’nın Kurtuluşunun 100. Yılı”nı kutluyorum.

#21Haziran

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın