Eğitim-Öğretim’de 1.Dönem Öncesi Okul Güvenliği Toplantısı gerçekleşti

2021/2022 Eğitim-Öğretim Yılı 1.Dönem Öncesi Okul Güvenliği Toplantısı İlçe Milli Eğitim Toplantı Salonunda bugün saat:10.00’da gerçekleşti. Toplantıya Kaymakamımız Bekir Dınkırcı; Arifiye Belediye Başkanı İsmail Karakullukçu, İlçe Emniyet Müdürü Taner Tuncer, İlçe Jandarma Komutan V. Recep Çelik, İlçe Milli Eğitim Müdürü Yüksel Gülaç, İlçe Sağlık Müdürü Dr. Ayşin Kurban ve İlçe Tarım ve Orman Müdürü Murat […]

 Eğitim-Öğretim’de 1.Dönem Öncesi Okul Güvenliği Toplantısı gerçekleşti

02.09.2021 - 14:18

Güncelleme : 02.09.2021 - 14:18

2021/2022 Eğitim-Öğretim Yılı 1.Dönem Öncesi Okul Güvenliği Toplantısı İlçe Milli Eğitim Toplantı Salonunda bugün saat:10.00’da gerçekleşti.

Toplantıya Kaymakamımız Bekir Dınkırcı; Arifiye Belediye Başkanı İsmail Karakullukçu, İlçe Emniyet Müdürü Taner Tuncer, İlçe Jandarma Komutan V. Recep Çelik, İlçe Milli Eğitim Müdürü Yüksel Gülaç, İlçe Sağlık Müdürü Dr. Ayşin Kurban ve İlçe Tarım ve Orman Müdürü Murat Dilek katıldı.


Kaymakam Bekir Dınkırcı toplantıda yaptığı konuşmada; 2021/2022 I. Dönem Eğitim Öğretim Yılının Üst Makamlardan gelen ve gelecek olan karar tedbir ve önerilere göre hareket ederek pandemi kurallarına göre tüm okullarımızın yapılan çalışmaları  gözden geçirmelerini konuyla ilgili; Belediye Başkanlığı, Sağlık Müdürlüğü, Emniyet Müdürlüğü, Jandarma Komutanlığı, İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü ile diyolog halinde olunmasını; Salgınla mücadelede maske, mesafe ve temizliğe uyulması,  ayrıca İçişleri Bakanlığı İller İdaresi Genel Müdürlüğü’nün 2021-20222 Eğitim Öğretim Yılında Alınacak Trafik Tedbirleri ve İçişleri Bakanlığı İller İdaresi Genel Müdürlüğü’nün PCR Zorunluluğu Genelgeleri ayrıntılı olarak açıklanarak ilgili kurum amirlerinin konuları takip ederek, herhangi bir aksaklığa meydan verilmemesini istedi.

Kaymakam Dınkırcı ayrıca,Pandemi kurallarına uygun olarak kantin ve okul servis araçlarının denetlenmesini, okul içerisi ve okul çevresi’nin güvenliği açısından okul müdürlüklerin gerekli tedbirleri alınmasını, ihtiyaç halinde bölgesine göre Emniyet Müdürlüğü ve Jandarma Komutanlığı ile koordineli çalışma yürütülmesini; Öğretmen, öğrenci ve veli koordinasyonuna ağırlık verilmesini, sınavlara yönelik rehberlik ve okul kursu çalışmalarına ağırlık verilmesini istedi.

  Arifiye Belediye Başkanı İsmail Karakullukçu, İlçe Emniyet Müdürü Taner Tuncer, İlçe Jandarma Komutan V. Recep Çelik,  İlçe Milli Eğitim Müdürü Yüksel Gülaç, İlçe Sağlık Müdürü Dr. Ayşin Kurban, İlçe Tarım ve Orman Müdürü Murat Dilek gündemde ki konularla ilgili görüş ve önerilerini ifade ettiler.

 Dilek ve temennilerle toplantı sona erdi. 

AŞI ÇADIRINA ZİYARET

Toplantı sonrası ilk Kaymakamımız Bekir Dınkırcı ve beraberindeki heyet 15 Temmuz Meydanına kurulan aşı çadırını ziyaret ettiler. İlçe Sağlık Müdürü Dr.Ayşin Kurban’dan İlçemizde yürütülen aşı çalışmaları hakkından bilgiler alan Kaymakam Bekir Dınkırcı; Salgınla mücadele de başta maske, mesafe ve temizlik olmak üzere getirilen tedbir ve kurallara uymaya ve sırası gelen tüm vatandaşlarımızı hem kendi sağlığı, hemde toplum sağlığı açısından aşı olmaya davet ettti. Pandemi sürecinde özverili çalışmalarından dolayı çadırda bulunan sağlık personellerine ve diğer tüm sağlık çalışanlarına teşekkür ederek, çalışmalarında başarılar diledi.

BEKİR SITKI DURGUNA ZİYARET


Kaymakamımız Bekir Dınkırcı ve beraberindekiler sonrasında; Bekir Sıtkı Durgun İlk Okuluna geçerek okul önündeki veliler ve okulda 2021-2022 Eğitim Öğretim Yılına başlayan 1.sınıf öğrencileri, öğretmen ve idarecilerle görüşerek yeni eğitim öğretim yılının hayırlı uğurlu olmasını dileyerek, başarılar dilediler.

Kaymakamımız Bekir Dınkırcı velilerle görüşmesinde aşının önemini açıklayarak; Öğretmen, öğrenci, veli koordinasyonun artırılmasının önemini vurguladı.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın