Genç Birlik Sakarya 17 Ağustos’a Özel Video Hazırladı

Genç Birlik Sakarya Şubesi, 17 Ağustos 1999 tarihinde meydana gelen ve yüzyılın felaketi olarak nitelendirilen 7.4 şiddetindeki depremin 22. yıl dönümü vesilesiyle özel bir video hazırladı. Birlik Vakfı Sakarya Şubesi ve Milli Türk Talebe Birliği Sakarya Şubesinin katkılarıyla hazırlanan videoda, özellikle çocukların rol aldığı ve deprem anında neleri yapmaları gerektiği konu edilirken, Sakarya Büyükşehir Belediye […]

 Genç Birlik Sakarya 17 Ağustos’a Özel Video Hazırladı

17.08.2021 - 13:07

Güncelleme : 17.08.2021 - 13:07

Genç Birlik Sakarya Şubesi, 17 Ağustos 1999 tarihinde meydana gelen ve yüzyılın felaketi olarak nitelendirilen 7.4 şiddetindeki depremin 22. yıl dönümü vesilesiyle özel bir video hazırladı.

Birlik Vakfı Sakarya Şubesi ve Milli Türk Talebe Birliği Sakarya Şubesinin katkılarıyla hazırlanan videoda, özellikle çocukların rol aldığı ve deprem anında neleri yapmaları gerektiği konu edilirken, Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar, Erenler Belediye Başkanı Fevzi Kılıç ve Birlik Vakfı Sakarya Şubesi Başkanı Alperen Akkaya’da depreme dair düşüncelerini paylaştı.

Depremle ilgili video görselinde Sakaryalı hemşerilerimize seslenen Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, “Sakaryalılar olarak 17 Ağustos depremini unutmadıklarını ve unutmayacaklarını dile getirerek,  yaşanılan afetlerden paylarına düşen hisseyi alarak harekete geçtiklerini” ifade etti.

Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar, doğal afetlerle salgın hastalıkların yaşattığı tahribatları daima hatırlamalı ve hep birlikte gerekli tedbirleri almamız gerektiğine işaret ederken, Erenler Belediye Başkanı Fevzi Kılıç’ da, sağlam temelin depreme engel olacağını, bu bilinçle her anlamda ülkemizi sağlam temeller üzerine oturtmak zorunda olduklarını belirtti.

Doğal afetlerin ne zaman meydana geleceğini bilemeyeceğimizi, önemli olanın bunlara karşı tedbirli olmamız gerektiği konusu olduğuna dikkat çeken Birlik Vakfı Sakarya Şubesi Başkanı Alperen Akkaya, 17 Ağustos tarihindeki depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımızı rahmetle andıklarını söyledi.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın