Gençlik ve Spor İl Müdürü Arif Özsoy’dan 24 Temmuz Basın Bayramı mesajı

Gençlik ve Spor İl Müdürü Arif Özsoy, 24 Temmuz Basın Bayramının  yıldönümünde bir mesaj yayınladı. İl Müdürü Arif Özsoy’un mesajı şöyle: Bugün 24 Temmuz Basın Bayramı. Türkiye’de Türk basınında sansürün kaldırılmasının yıl dönümü olarak her yıl 24 Temmuz tarihinde kutlanan önemli gündür. Osmanlı İmparatorluğundan günümüze kadar Türkiye’de iletişimin en güçlü araçlarından biri de basın olup, […]

 Gençlik ve Spor İl Müdürü Arif Özsoy’dan 24 Temmuz Basın Bayramı mesajı

24.07.2020 - 0:22

Güncelleme : 24.07.2020 - 0:22

Gençlik ve Spor İl Müdürü Arif Özsoy, 24 Temmuz Basın Bayramının  yıldönümünde bir mesaj yayınladı.

İl Müdürü Arif Özsoy’un mesajı şöyle:

Bugün 24 Temmuz Basın Bayramı. Türkiye’de Türk basınında sansürün kaldırılmasının yıl dönümü olarak her yıl 24 Temmuz tarihinde kutlanan önemli gündür. Osmanlı İmparatorluğundan günümüze kadar Türkiye’de iletişimin en güçlü araçlarından biri de basın olup, basın toplumların gelişmesinde büyük rol oynayan temel unsurlarından biridir.   24 Temmuz 1908’de II. Abdülhamid tarafından İkinci Meşrutiyet’in yeniden ilan edildiği tarih aynı zamanda basın özgürlüklerinin de başlangıç tarihidir.

24 Temmuz 1908 tarihinde sansürün kaldırılmasıyla, basınımız Milli birlik ve beraberlikle ülkemizin bölünmez bütünlüğü için doğru, yansız ve hızlı biçimde bilgi ve haber vermek, kamu yararını ilgilendiren konu ve olaylarda farkındalık oluşturmak, toplumu aydınlatmak gibi işlevlerini yerine getirmektedir. Sakarya’da da meslek ilkelerini ve etiğini gözetmesi ve doğru olmayan haberlerden kaçınan basınımız, iletişimin en güçlü araçlarından biridir. Toplumların gelişmesinde büyük rol oynayan vazgeçilmez temel unsurlarından biri olan basınımız,  özgürlüklerin ilerlemesi ve kamuoyu oluşturulmasında da büyük bir güce sahiptir. Milletimize doğru haber verme adına yaz- kış demeden gecesini gündüzüne katarak fedakarca çalışan tüm basın çalışanlarının Basın Bayramı’nı kutlarım.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın