Hayalini kurduğu atölyesini Sakarya’da açtı

Okumak için İstanbul’dan Sakarya’ya gelen Funda Özkılıç; SAÜ Güzel Sanatlar Fakültesi Seramik ve Cam Bölümü’nden mezun olduktan sonra, “Huzur bulduğum bu şehirde yaşamaya karar verdim” dedikten sonra; hayalini kurduğu ve “Kybele Seramik ve Tasarım” simini verdiği atölyesinin açılışını da Sakarya’da yaptı. İsmi Funda Özkılıç; 2 üniversitesini okumak İstanbul’dan Sakarya’ya geldi ve Sakarya Üniversitesi (SAÜ) Güzel […]

 Hayalini kurduğu atölyesini Sakarya’da açtı

16.05.2017 - 20:39

Güncelleme : 16.05.2017 - 20:39

Okumak için İstanbul’dan Sakarya’ya gelen Funda Özkılıç; SAÜ Güzel Sanatlar Fakültesi Seramik ve Cam Bölümü’nden mezun olduktan sonra, “Huzur bulduğum bu şehirde yaşamaya karar verdim” dedikten sonra; hayalini kurduğu ve “Kybele Seramik ve Tasarım” simini verdiği atölyesinin açılışını da Sakarya’da yaptı.
İsmi Funda Özkılıç; 2 üniversitesini okumak İstanbul’dan Sakarya’ya geldi ve Sakarya Üniversitesi (SAÜ) Güzel Sanatlar Fakültesi Seramik ve Cam Bölümü’nden mezun oldu. Mezun olduktan sonra, “Huzur bulduğum bu şehirde yaşamaya karar verdim” diyen başarılı ve bir o kadarda girişimci olan Funda Özkılıç; “Hep hayalini kurduğum ve Kybele Seramik ve Tasarım simini verdiğim atölyemin açılışını da, huzur bulduğum ikinci şehrim Sakarya’da gerçekleştim” dedi. Sakarya’da seramik ve porselen alanında üretim yapan ve özel eğitim veren fazla bir yer olmadığını dile getiren Funda Özkılıç; kendisinin bu konuda çok yoğun bir ilgisi olduğunu belirterek; “Bu denli iyi bir eğitim veren bir fakülteye sahip bu şehrin, özel atölyeler açısından eksiği olduğunu düşündüğüm için burada olmak istedim. Atölyemde yaptıklarımdan bahsedecek olursam; bütün ürünlerin tasarımı, modeli, kalıbı ve üretimi bana aittir ve hepsi el yapımıdır. Tasarımından modellemesine, boyanmasına ve pişirimine kadar her şey el yapımıdır. Bu da her ürünün kişiye özel olmasını sağlamaktadır. Ayrıca talep üzerine özel sipariş de yapmaktayım. Atölyemde kullanım eşyaları (kahve kupaları, Türk kahvesi ve çay fincanları, tabak takımları, kaseler), süs eşyaları, duvar panoları, yağlı boya tablolar üretmekteyim, ayrıca endüstriyel bölümü çıkışlı olduğum için sipariş üzerine diğer seramik atölyelerine model ve kalıp da yapmaktayım” diyerek bilgi verdi.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın