HAYTAP Arifiye’ye geldi

Arifiye ilçemizde geçen hafta gerçekleşen yaavru köpek olayı ile ilgili olarak HAYTAP (Hayvan Hakları Federasyonu) avukatları Arifiye Belediye Başkanı İsmail Karakullukçu ile toplantı yaptılar. Görüşme sonrası konu ile ilgili Haytap tarafından yapılan açıklama; Haftasonu haberlere yansıyan ve içimizi yaralayan Sakarya ili Arifiye İlçesi Belediye görevlilerinin yavru köpekleri toplarken videosunu çeken bir kız çocuğunu darpettiği görüntüler […]

 HAYTAP Arifiye’ye geldi

14.01.2021 - 23:39

Güncelleme : 14.01.2021 - 23:39

Arifiye ilçemizde geçen hafta gerçekleşen yaavru köpek olayı ile ilgili olarak HAYTAP (Hayvan Hakları Federasyonu) avukatları Arifiye Belediye Başkanı İsmail Karakullukçu ile toplantı yaptılar.

Görüşme sonrası konu ile ilgili Haytap tarafından yapılan açıklama;

Haftasonu haberlere yansıyan ve içimizi yaralayan Sakarya ili Arifiye İlçesi Belediye görevlilerinin yavru köpekleri toplarken videosunu çeken bir kız çocuğunu darpettiği görüntüler üzerine Arifiye’ye gittik.

Önce videoyu çeken kızımızı bulup ailesi ile görüştüm. Olay aslında haberlere yansıyandan biraz daha farklıymış. Köpeklerden şikayetçi olan ve ısrarla alınmalarını isteyen, videoyada köpeğe ayağıyla basıp yakalayan ve küçük kızı darpeden kişi kızın amcasıymış. Belediye ısrarlı şikayet üzerine hayvanları almak üzere gitmiş ancak anneyi yakalayamayınca yavruları da almamış. Yavrular hala aynı yerlerinde anneleri ile birlikteler.

Sonra Arifiye Belediye Başkanı sayın İsmail Karakullukçu’yu ziyaret ettik. Başkan yaşanan olaydan fazlası ile üzgün olduklarını, belediye sınırlarında kırsal alanın çok olması sebebi ile sürekli köpek terkedildiğini, bunların beslenmeleri için belediyenin düzenli mama ve yemek bıraktığını, kendi bünyelerinde veteriner hizmetleri olmadığı için kısırlaştırmaları Büyükşehir’in yaptığını, acil tedavi ve ameliyatları da özel kliniğe yaptırdıklarını beyan etti. Biz hayvanları yaşatabilmek için uğraşırken böyle bir haberle karalanmaktan çok üzgünüz dedi.

Bundan sonrası için de Büyükşehir Belediyesi ile en kısa sürede bir toplantı yaparak Arifiye ilçe sınırlarında 2. Bir bakımevi ve tedavi merkezi kurulması yönünde görüşme kararı aldık.

Habersiz gitmemize rağmen bize uzunca bir zaman ayıran ve çözüm için her türlü işbirliğine açık olan sayın İsmail Karakullukçu’ya teşekkürler.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın