İdlib’de Şehid sayımız yükseldi!

Bu sabah idlip bölgesinde rejim tarafından yapılan yoğun topçu atışı ile gerçekleştirilen saldırıda 4 Mehmetçiğin şehit olmuş, 9 Mehmetçiğimizn yaralandığı Milli Savunma Bakanlığımız tarafından duyurulmuştu. yaralandığını duyurmuştu. Bakanlıktan yapılan yeni açıklamada şehit sayımızın 6’ya yükseldiği bildirildi. Yapılan açıklmada 5 ‘asker ve bir sivil memurun şehid olduğu belirtildi. Konu ile ilgili yapılan açıklamada ;’İdlib’de çatışmaların önlenmesi […]

 İdlib’de Şehid sayımız yükseldi!

03.02.2020 - 15:05

Güncelleme : 03.02.2020 - 18:33

Bu sabah idlip bölgesinde rejim tarafından yapılan yoğun topçu atışı ile gerçekleştirilen saldırıda 4 Mehmetçiğin şehit olmuş, 9 Mehmetçiğimizn yaralandığı Milli Savunma Bakanlığımız tarafından duyurulmuştu. yaralandığını duyurmuştu. Bakanlıktan yapılan yeni açıklamada şehit sayımızın 6’ya yükseldiği bildirildi.

Yapılan açıklmada 5 ‘asker ve bir sivil memurun şehid olduğu belirtildi.

Konu ile ilgili yapılan açıklamada ;’İdlib’de çatışmaların önlenmesi maksadıyla bölgeye takviye olarak gönderilen unsurlarımıza Rejim tarafından 03 Şubat 2020 tarihinde yapılan yoğun topçu atışı ile gerçekleştirilen saldırıda yaralananlardan bir silah arkadaşımız ile bir sivil personelimiz daha yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit olmuştur. Meydana gelen olayda şehit sayımız 6’ya yükselmiştir.
Hâlihazırda meşru müdafaa kapsamında hedefler ateş altına alınmaya devam edilmektedir. 
Şehit ve yaralı silah arkadaşlarımızın kanı yerde bırakılmayacak, bu menfur saldırıyı yapanlardan hesap sorulacak ve benzeri saldırılara karşı meşru müdafaa hakkımız en sert şekilde kullanılacaktır. 
Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet, kederli ailelerine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile asil milletimize başsağlığı ve sabır dileriz. ‘

Şehid sayımız 8 oldu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Ukrayna’da yaptığı basın toplantısında İdlip’te 5 Asker 3 sivilin şehid olduğunu söyledi.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın