İHH ve Memur-Sen Sakarya’lı İhtiyaç Sahipleri İçin Kampanya Başlattı

Sakarya İHH İnsani Yardım Derneği ile Memur-Sen Sakarya İl Temsilciliği arasında Sakarya’da yaşayan ihtiyaç sahipleri için kışlık yakacak kömür yardımı kampanyası işbirliği protokolü imzalandı. Sakarya İHH Başkanı Engin Sezer yaptığı açıklamada Memur-Sen Sakarya İl Temsilcisi ve Eğitin-Sen Sakarya Şube Başkanı Murat Mengen’e desteklerinden dolayı teşekkür etti. Sezer; Kış aylarının yaklaştığı havaların soğumaya başladığı bugünlerde Sakarya’da […]

 İHH ve Memur-Sen Sakarya’lı İhtiyaç Sahipleri İçin Kampanya Başlattı

19.10.2020 - 16:56

Güncelleme : 19.10.2020 - 16:56

Sakarya İHH İnsani Yardım Derneği ile Memur-Sen Sakarya İl Temsilciliği arasında Sakarya’da yaşayan ihtiyaç sahipleri için kışlık yakacak kömür yardımı kampanyası işbirliği protokolü imzalandı.

Sakarya İHH Başkanı Engin Sezer yaptığı açıklamada Memur-Sen Sakarya İl Temsilcisi ve Eğitin-Sen Sakarya Şube Başkanı Murat Mengen’e desteklerinden dolayı teşekkür etti.

Sezer; Kış aylarının yaklaştığı havaların soğumaya başladığı bugünlerde Sakarya’da yaşayan ihtiyaç sahiplerine ulaştırmak üzere kış yardımı yakacak kampanyasına başlamış bulunmaktayız. Geçen yıl şehrimizde yaşayan muhtaç yaklaşık 100 aileye kömür yardımı ulaştırmıştık. Bu yıl da hayırseverlerimizden aynı desteği bekliyoruz. Soğuk kış günlerinde zor şartlar altında yaşayan insanların sıcak bir nefes almasına aracılık edeceğiz. 25 kg ağırlığında 1 torba kömür 25 tl olarak belirledik. Yardım etmek isteyen bağışçılar diledikleri miktarda destek olabilirler şeklinde konuştu.

Memur-Sen İl Temsilcisi ve Eğitim-Bir-Sen Sakarya Şube Başkanı Murat Mengen; İHH ümmetin her derdine koşan bizleri en iyi şekilde temsil eden bir insani yardım kuruluşu. Şehrimizde yaşayan ihtiyaç sahipleri için yakacak yardımı konusunda birlikte işbirliği protokolü imzalamaktan memnuniyet duyduk. Camiamız, üyelerimiz zaten insani noktada son derece hassas bir yapıya sahip. Aynı şehirde yaşadığımız ihtiyaç sahipleri için yapılan bu çağrıya sessiz kalmayacaklarını biliyoruz. Hep birlikte bu insani görevde İHH ile birlikte hareket edeceğiz dedi.

Kampanyaya destek olmak isteyen hayırseverler, Orhan Camii yanındaki İHH Bağış Kabul Merkezine gelerek ya da banka internet yoluyla diledikleri miktarda bağış yapabilirler. 25 kg bir torba kömür bedeli 25 tl.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın