İlçemizde Önce Yaya Uygulaması Gerçekleştirildi…

İlk olarak gerçekleştirilen Öncelik yayanın, öncelik hayatın uygulamasının ardından farkındalık oluşması amacıyla İçişleri Bakanlığının tüm Türkiye’de eş zamanlı olarak düzenlendiği Önce Yaya Uygulaması konulu genelgesine istinaden bugün İlçemiz Bekir Sıtkı Durgun İlkokulu önünde uygulama gerçekleştirildi.   Tüm Türkiyede eş zamanlı olarak yapılan uygulamaya, Kaymakam Bekir Dınkırcı,İlçe Belediye Başkanı İsmail Karakullukçu, İlçe Emniyet Müdürü Taner Tuncer, […]

 İlçemizde Önce Yaya Uygulaması Gerçekleştirildi…

30.03.2021 - 23:48

Güncelleme : 30.03.2021 - 23:48

İlk olarak gerçekleştirilen Öncelik yayanın, öncelik hayatın uygulamasının ardından farkındalık oluşması amacıyla İçişleri Bakanlığının tüm Türkiye’de eş zamanlı olarak düzenlendiği Önce Yaya Uygulaması konulu genelgesine istinaden bugün İlçemiz Bekir Sıtkı Durgun İlkokulu önünde uygulama gerçekleştirildi.
 

Tüm Türkiyede eş zamanlı olarak yapılan uygulamaya, Kaymakam Bekir Dınkırcı,İlçe Belediye Başkanı İsmail Karakullukçu, İlçe Emniyet Müdürü Taner Tuncer, İlçe Jandarma Komutanı Sebahattin Aktaş, İlçe Sağlık Müdürü Dr.Ayşin Kurban, İlçe Tarım ve Orman Müdürü Murat Dilek, İlçe Müftüsü Hasan Rahmi Düzenli, İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Adem Aka, İlçe Milli Eğitim Müdürü Yüksel Gülaç, Muhtarlar Dernegi Başkan V. Arifbey Mahallesi Muhtarı Nurettin Güreş, Minibüsçüler Koop. Başkanı Tacettin Erdem, Arsiader Başkanı Fatih Fahri Yeter,Trabzonlular Derneği Başkanı Yunus Zor ve Erzurumlular Derneği Başkan Yardımcısı Seyit Tarık Tuncay Kara  katıldı.
 

Kaymakamımız Bekir Dınkırcı öğrencilerle birlikte  yaya geçidinde önceliğin yayalara ait olduğu bilgisini vererek; uygulama sırasında durdurulan araçlardaki vatandaşlara  programa katılan öğrencilerle birlikte Önce Yaya Uygulaması ile ilgili el broşürleri verildi. Sürücülere trafik kurallarına riayet etmeleri, emniyet kemerlerini mutlaka takmaları, yaya geçitlerinde yaya güvenliğine önem vermeleri ve hız limitleri ile trafik işaret ve kurallarına uymaları konusunda hatırlatmalarda bulunuldu.

dav

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın