İlçemizde Süs Bitkiciliği Üreticiliği yapan firmaları ziyaret

Kaymakamımız  Bekir Dınkırcı, İlçemizde süs bitkiciliği üreticiliği yapan İstanbul Botanik ve Acar Fidancılık Pazarlama Üretim San.Tic.A.Ş.’yi İlçe Tarım ve Orman Müdürü Murat Dilek ile birlikte ziyaret etti. Kaymakamımız, İstanbul Botanik Firma Yetkilisi Yunus Emre Çalık ve Acar Fidancılık Pazarlama Üretim San.Tic.A.Ş. Firma Yetkilisi Hasan Acar tarafından karşılandı. İlgili Haber TEM Otoyolu Sakarya geçişinde feci kaza […]

 İlçemizde Süs Bitkiciliği Üreticiliği yapan firmaları ziyaret

05.04.2019 - 12:21

Güncelleme : 05.04.2019 - 12:21
Kaymakamımız  Bekir Dınkırcı, İlçemizde süs bitkiciliği üreticiliği yapan İstanbul Botanik ve Acar Fidancılık Pazarlama Üretim San.Tic.A.Ş.’yi İlçe Tarım ve Orman Müdürü Murat Dilek ile birlikte ziyaret etti.

Kaymakamımız, İstanbul Botanik Firma Yetkilisi Yunus Emre Çalık ve Acar Fidancılık Pazarlama Üretim San.Tic.A.Ş. Firma Yetkilisi Hasan Acar tarafından karşılandı.

İlçemizin farklı iklim kuşakları içinde özel bir yer tuttuğunu ayrıca süs bitkisi üretimi için çok uygun olan “mikroklima” iklimi ile dünyada ender rastlanan coğrafyaya sahip olduğunu belirten Kaymakamımız, süs bitkiciliği üreticiliğinde İlçemizin ülkemizde ilk 10 arasında olduğunu ifade etti.

İlçemizin dış mekân süs bitkiciliği üreticiliği ve fidan yetiştiriciliği konusunda çok ciddi yol aldığını ifade eden Sayın Kaymakamımız, yerli olarak üretilen süs bitkilerinin dış ülkelere ihraç edilerek hem ülke ekonomimize katkı sağladığını hem de istihdamı arttırdığını belirterek İlçemizin ilerleyen süreçte süs bitkiciliği üreticiliğinin daha büyük oranlarda merkez haline gelmesini temenni etti.

Kaymakamımız, süs bitkiciliği üretim alanlarını gezerek firma yetkililerinden yapılan çalışmalar hakkında detaylı bilgi alarak karşılıklı görüş alışverişinde bulunarak başarılar diledi.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın