İlçemizdeki Şehit Ailelerine Bayram ziyaretleri.

İlçe Kaymakamımız Bekir Dınkırcı beraberinde Arifiye Belediye Başkanı İsmail Karakullukçu, İlçe Jandarma Komutanı J.Asb. Kd.Bçvş. Sabahattin Aktaş, İlçe Emniyet Müdür Vekili Osman Gündüz, İlçe Müftüsü Mehmet Türkoğlu yaklaşan Kurban Bayramı dolayısıyla şehit ailelerimizi evlerinde ziyaret ederek bayramlarını kutlandılar. Sosyal mesafe kurallarına uygun şekilde gerçekleştirilen ziyaretlerde;  ilk olarak 11.11.2016 tarihinde Mardin  İli Derik İlçesinde  şehit düşen […]

 İlçemizdeki Şehit Ailelerine Bayram ziyaretleri.

30.07.2020 - 0:52

Güncelleme : 30.07.2020 - 0:52

İlçe Kaymakamımız Bekir Dınkırcı beraberinde Arifiye Belediye Başkanı İsmail Karakullukçu, İlçe Jandarma Komutanı J.Asb. Kd.Bçvş. Sabahattin Aktaş, İlçe Emniyet Müdür Vekili Osman Gündüz, İlçe Müftüsü Mehmet Türkoğlu yaklaşan Kurban Bayramı dolayısıyla şehit ailelerimizi evlerinde ziyaret ederek bayramlarını kutlandılar.


Sosyal mesafe kurallarına uygun şekilde gerçekleştirilen ziyaretlerde;  ilk olarak 11.11.2016 tarihinde Mardin  İli Derik İlçesinde  şehit düşen Kaymakam Muhammet Fatih Safitürk’ün babası Asım Safitürk  ve ailesi ziyaret edildi.


Daha sonra 15.08.1984 tarihinde Şırnak İlinde şehit düşen Jan. Er Hamza Budak’ın annesi Rahime Budak  ve ailesi ziyaret edildi.


Kaymakam Bekir Dınkırcı şehit ailelerine şükranlarını sunarak hal, hatır ve isteklerini sordu. Şehitlerimizin bizlere emaneti olan ailelerinin her zaman yanlarında ve emirlerinde olduğumuzu, kapımızın, gönlümüzün kendilerine her daim açık olduğunu bir kez daha ifade ederek, şehit ailelerimizin yaklaşan Kurban Bayramını kutladı.

Hane ziyaretlerinde İlçe Müftümüz Mehmet Türkoğlu tarafından şehitlerimizin ruhu için Kuran’ı Kerim okundu dualar edildi.


Hane ziyaretleri sonrası  Kaymakam Bekir Dınkırcı beraberinde Arifiye Belediye Başkanı İsmail Karakullukçu, İlçe Jandarma Komutanı J.Asb. Kd.Bçvş. Sabahattin Aktaş, İlçe Emniyet Müdür Vekili Osman Gündüz, İlçe Müftüsü Mehmet Türkoğlu  Neviye Kabristanlığında bulunan şehitlerimizin kabirlerini tek tek ziyaret ederek şehitlerimiz için dua ettiler.


Ayrıca Kurban Bayramı sürecinde ve sonrasında  İlçemizde ikamet eden şehit ailelerimiz Arifiye İlçe Emniyet Müdürlüğü, Arifiye İlçe Jandarma Komutanlığı ve Arifiye İlçe Müftülüğü yetkilileri tarafından ziyaret edilerek bayramlarının kutlanacağ belirtildi.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın