İlimbey, Arifiye’ye mi bağlanıyor?

Geyve’den yeterli hizmeti alamayan İlimbey, Arifiye’ye bağlanıyor.. Geyve’nin boğaz köylerinden İlimbey, Arifiye’ye bağlanmak için referanduma gidiyor.. Geyve, Kışlaçay ve Boğazköy’den sonra İlimbey’i de Arifiye ilçesine kaptırıyor. Geyve’den yeterli hizmeti alamadıklarını düşünen İlimbey mahallesi sakinleri  8 Mart’ta sandığa gidiyor. İlgili Haber İçişleri Bakanlığı’ndan Ramazan genelgesi 213 seçmen Arifiye’ye bağlanması konusunda 8 Mart 2020 Pazar günü sandık […]

 İlimbey, Arifiye’ye mi bağlanıyor?

18.02.2020 - 16:47

Güncelleme : 18.02.2020 - 17:40

Geyve’den yeterli hizmeti alamayan İlimbey, Arifiye’ye bağlanıyor.. Geyve’nin boğaz köylerinden İlimbey, Arifiye’ye bağlanmak için referanduma gidiyor..

Geyve, Kışlaçay ve Boğazköy’den sonra İlimbey’i de Arifiye ilçesine kaptırıyor.

Geyve’den yeterli hizmeti alamadıklarını düşünen İlimbey mahallesi sakinleri  8 Mart’ta sandığa gidiyor.

213 seçmen Arifiye’ye bağlanması konusunda 8 Mart 2020 Pazar günü sandık başına gidecek.

Yakın zamanda Cumhurbaşkanı, başbabakan ve milletvekilleri konuk eden İlimbey mahallesi sakinleri verilen sözlerin yerine getirilmemesinden dolayı referandum kararı aldığı konuşuluyor.

Geyve ilçesine uzak olmasından dolayı bazı konularda yeterli hizmet alamadıklarını dile getiren İlimbey mahalle sakinleri Arifiye ilçesinden daha iyi hizmet alacaklarını düşündükleri için böyle bir karar aldıklarını ifade ediyorlar.

İlimbey mahalle sakinlerinin Arifiye’ye bağlanması konusunda kararlı oldukları iddia ediliyor.

İlimbey’in Arifiye ilçesine bağlanması ile Geyve ilçe nüfusunun azalmasına bağlı olarak önümüzdeki yerel seçimlerde hedeflenen 50 bin nufüs hesabının da zora girmesi bekleniyor.

Geyve.com 

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın