İlimizde Bulunan Depremzede Vatandaşlarımıza İlişkin açıklama

Sakarya Valiliğinden İlimizde Bulunan Depremzede Vatandaşlarımıza İlişkin açıklama; ”Ülkemizde meydana gelen ve büyük bir yıkıma yol açarak hepimizi derinden sarsan depremlerin hemen sonrasında ilk andan itibaren İlimizde Valiliğimiz koordinasyonunda bir merkez oluşturulmuş ve kayıt işlemleri de bu merkezlerde bilindiği üzere halen devam etmektedir. 01.03.2023 tarihi itibariyle İlimizde; İlgili Haber Basketbolcular Anadolu Şampiyonası’nda Valiliğimiz koordinasyonunda kurulan […]

 İlimizde Bulunan Depremzede Vatandaşlarımıza İlişkin açıklama

02.03.2023 - 17:12

Güncelleme : 02.03.2023 - 17:12

Sakarya Valiliğinden İlimizde Bulunan Depremzede Vatandaşlarımıza İlişkin açıklama;

”Ülkemizde meydana gelen ve büyük bir yıkıma yol açarak hepimizi derinden sarsan depremlerin hemen sonrasında ilk andan itibaren İlimizde Valiliğimiz koordinasyonunda bir merkez oluşturulmuş ve kayıt işlemleri de bu merkezlerde bilindiği üzere halen devam etmektedir.

01.03.2023 tarihi itibariyle İlimizde;

Valiliğimiz koordinasyonunda kurulan başvuru ve kabul merkezlerine 12.873 kişi başvurarak kayıt yaptırmış olup, bu vatandaşlarımızdan KYK Yurtları, misafirhane, otel vb. yerlerde 1.710 kişi misafir edilmektedir, yine kendi imkanları ile akraba veya tanıdıklarının yanına gelen 11.163 depremzede vatandaşımız bulunmaktadır.

Valiliğimizce belirlenen kayıt ve kabul merkezlerine varsa halen başvurmayan, kendi imkanları ile İlimize gelerek yakınları vasıtasıyla konaklayan depremzede vatandaşlarımızın, kimlik ve iletişim bilgilerini kayıt ve kabul merkezlerine bildirmesi büyük önem arz etmektedir.

Kamuoyunun bilgisine saygıyla duyurulur.”

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın