Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Toplantısı Yapıldı.

Kadına yönelik şiddetin en önemli insan hakkı ihlallerinden biri olması, kadın haklarının korunması ve geliştirilmesi için; Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Adalet Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı ve Diyanet İşleri Başkanlığının birlikte çalışması sonucunda 75 (yetmiş beş) maddeden oluşan “Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Koordinasyon Planı” hazırlanmış ve bu plan doğrultusunda “Kadına […]

 Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Toplantısı Yapıldı.

25.11.2020 - 19:05

Güncelleme : 25.11.2020 - 19:05

Kadına yönelik şiddetin en önemli insan hakkı ihlallerinden biri olması, kadın haklarının korunması ve geliştirilmesi için; Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Adalet Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı ve Diyanet İşleri Başkanlığının birlikte çalışması sonucunda 75 (yetmiş beş) maddeden oluşan “Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Koordinasyon Planı” hazırlanmış ve bu plan doğrultusunda “Kadına Yönelik Şiddetle Mücadelede Kurumsal İşbirliği ve Eşgüdümün Artırılmasına Dair Protokol” imzalanarak, ciddi bir seferberlik başlatıldı.

 Bu kapsamda “25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü”nde toplumsal farkındalığın arttırması, koordinasyon ve işbirliğinin güçlendirilmesi ile yapılan faaliyetlerin ön plana çıkarılması amacıyla tüm ülkemizde olduğu gibi eş zamanlı olarak İlçemizde de 25.11.2020 tarihinde saat 10:00’ da İlçe Milli Eğitim Toplantı Salonunda toplantı yapıldı.

 Toplantıya İlçe Kaymakamımız Bekir Dınkırcı, Arifiye Belediye Başkanı İsmail Karakullukçu, İlçe Emniyet Müdürü Taner Tuncer, İlçe Jandarma Komutanı Sabahattin Aktaş, İlçe Müftüsü Hasan Rahmi Düzenli, İlçe Milli Eğitim Müdür V. Ali Kemal Karakoç, İlçe Sağlık Müdürü Dr. Ayşin Kurban katıldı. Ayrıca Vali Yardımcımız Murat Karasu başkanlığında, tüm İlçe Kaymakamlarımız, İl Emniyet Müdürü Fatih Kaya, İl Jandarma Komutanı Aydın Kutlu, İl Sağlık Müdürü Doç.Dr. Aziz Öğütlü’ nün katılımı ile video konferans yöntemiyle toplantı yapıldı.

Toplantıya katılan ŞONİM Müdürü Yadigar Ekerbiçer ilgili bakanlıkların kurum üst yöneticilerini yapılan çalışmalar hakkında sunum formatında detaylı bir şekilde bilgilendirdi.

Video konferans sonrası İlçemizdeki toplantıda Arifiye İlçesi ile ilgili olarak Kaymakamımız Bekir Dınkırcı başta olmak üzere katılımcılar şiddet olaylarının önlenmesi hakkında yapılan ve yapılacak çalışmalar hususunda karşılıklı görüş alış verişinde bulunularak, alınan kararların hangi sorumlu kurumlarca ve hangi yöntemlerle hayata geçirileceğinin belirlenmesinin ardından toplantı sonlandırıldı.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın