KALP YETMEZLİĞİ ÇEKEN ÇOBAN KÖPEĞİNE OPERASYON YAPILDI

Arifiye’de bulunan Sakaryavet kliniğine getirilen 5 yaşlarında sokaktan alınan çoban melezi erkek köpeğe karın boşluğunda biriken 13,5 litre sıvı operasyonla uzaklaştırıldı. Sakaryavet kliniğine Adının açıklanmasını istemeye hayvan sahibi tarafından  Sakarya ili Geyve ilçesinden karın şişliği şikayetiyle getirilen hasta köpeğe ,yapılan klinik muayene ve de hastalık gelişim hikayesinde karın boşluğunda mevcut olan kalp yetmezliğine bağlı sıvı […]

 KALP YETMEZLİĞİ ÇEKEN ÇOBAN KÖPEĞİNE OPERASYON YAPILDI

27.10.2020 - 11:55

Güncelleme : 27.10.2020 - 11:55

Arifiye’de bulunan Sakaryavet kliniğine getirilen 5 yaşlarında sokaktan alınan çoban melezi erkek köpeğe karın boşluğunda biriken 13,5 litre sıvı operasyonla uzaklaştırıldı.

Sakaryavet kliniğine Adının açıklanmasını istemeye hayvan sahibi tarafından  Sakarya ili Geyve ilçesinden karın şişliği şikayetiyle getirilen hasta köpeğe ,yapılan klinik muayene ve de hastalık gelişim hikayesinde karın boşluğunda mevcut olan kalp yetmezliğine bağlı sıvı birikiminin oluştuğunu tespit edildi..Yaşam riskinin oluşması nedeniyle operasyon kararı alındı.Operasyonu vet.hek. Mustafa YILDIZ tarafından  yapıldı.Başarılı geçen operasyondan sonra hasta taburcu edildi.

Sakaryavet kliniğinden yapılan açıklamada,’Hastamız yaşamı boyunca insanlar gibi maalesef kalp yetmezliği ile ilgili ilaçlar kullanacak.Böyle vakaların görünmesi durumunda hayvan sahipleri en yakın serbest veteriner hekime baş vurmaları hayvanları sağlığı için çok önemlidir.’denildi.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın