Kanser için yürüdüler

Serdivan İlçe Sağlık Müdürlüğü ‘Dünya Kanser Günü etkinliğini ve Kanserde Farkındalık Yürüyüşünü Toyotasa Acil Yardım Hastanesinde gerçekleştirdi. Etkinlikte hastane içerisine stant kurularak vatandaşlara ve hastane personellerine; meme kanseri, serviks kanseri ve kolon kanseri hakkında bilgilendirmeler yapılarak, kanserde erken teşhisin önemi vurgulandı. El broşürleri dağıtılarak kanser taramaları için KETEM merkezine yönlendirme ve randevu işlemleri gerçekleştirildi. İlçe […]

 Kanser için yürüdüler

05.02.2020 - 14:12

Güncelleme : 05.02.2020 - 14:12

Serdivan İlçe Sağlık Müdürlüğü ‘Dünya Kanser Günü etkinliğini ve Kanserde Farkındalık Yürüyüşünü Toyotasa Acil Yardım Hastanesinde gerçekleştirdi.

Etkinlikte hastane içerisine stant kurularak vatandaşlara ve hastane personellerine; meme kanseri, serviks kanseri ve kolon kanseri hakkında bilgilendirmeler yapılarak, kanserde erken teşhisin önemi vurgulandı. El broşürleri dağıtılarak kanser taramaları için KETEM merkezine yönlendirme ve randevu işlemleri gerçekleştirildi. İlçe Sağlık Müdürlüğü personelleri, Toyotasa Acil Yardım Hastanesi personeli ve öğrencilerin de katılımı ile hastane çevresinde Kanserde farkındalık yürüyüşü düzenlendi.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın