Kar Metal EuroBLECH’te

20 Yıldır yatırımlarıyla büyümesini sürdüren Kar Metal Sanayi Almanya’nın Hannover şehrinde düzenlenen “EuroBLECH” 26. Uluslararası Sac İşleme Teknolojileri Fuarında son model teknoloji uyumlu makinelerini sergiliyor. Sac levha işleme alanındaki en yeni trendleri ve makineleri üretici firmalar ile buluşturan EuroBLECH 2022, 25-28 Ekim tarihleri arasında sektörün devlerini Almanya’nın Hannover şehrinde bir araya getirdi. Sac levha işleme […]

 Kar Metal EuroBLECH’te

28.10.2022 - 15:08

Güncelleme : 28.10.2022 - 15:08

20 Yıldır yatırımlarıyla büyümesini sürdüren Kar Metal Sanayi Almanya’nın Hannover şehrinde düzenlenen “EuroBLECH” 26. Uluslararası Sac İşleme Teknolojileri Fuarında son model teknoloji uyumlu makinelerini sergiliyor.

Sac levha işleme alanındaki en yeni trendleri ve makineleri üretici firmalar ile buluşturan EuroBLECH 2022, 25-28 Ekim tarihleri arasında sektörün devlerini Almanya’nın Hannover şehrinde bir araya getirdi. Sac levha işleme sektörünün dünya genelindeki en büyük fuarı olan EuroBLECH bu yıl 39 ülkeden 1300 katılımcıya ev sahipliği yapıyor.

Almanya’da katıldığı fuardan hemen sonra 26 Eylül-01 Ekim 2022 tarihleri arasında düzenlenen 7. Uluslararası Takım Tezgahları, Metal-Sac İşleme Makineleri, Tutucular-Kesici Takımla, Kalite Kontrol-Ölçüm Sistemleri, CAD/CAM, PLM Yazılımları ve Üretim Teknolojileri Fuarı ile 28 Eylül-01 Ekim 2022 tarihleri arasında, İstanbul Fuar Merkezinde düzenlenen (Metal Expo)Demir, Çelik, Metal Ürünleri ve Üretim Teknolojileri Fuarına da katıldı. Dünya’nın çeşitli ülkelerine yaptığı ihracat ile ülke ekonomisine önemli katma değer sağlayan Kar Metal Sanayi son olarak EuroBLECH fuarında katılımcılar arasında yerini aldı.

Türkiye Cumhuriyeti Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Hasan Büyükdede, beraberindeki bakanlık heyeti ile birlikte EuroBLECH fuarında Kar Metal standını ziyaret etti. Bakan Büyükdede, Makina konusunda Türkiye’yi Dünya’da tanıttığı ve temsil ettiği Kar Metal adına Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdürü, Makina İmalatçıları Birliği (MİB) Yönetim Kurulu Üyesi ve Sakarya Makina İmalatçıları Birliği Derneği (SAMİB) Başkan Vekili  Fatih Kar’ı tebrik etti.

Kar Metal Sanayi adından Bakan Hasan Büyükdede’ye ziyaretlerinden dolayı teşekkür eden Fatih Kar, “Kar Metal olarak Almanya’nın Hannover kentinde düzenlenen EUROBLECH Fuarı’nda siz değerli Bakanımız ve beraberindeki heyetinizi ve misafirlerimizi standımızda ağırlamaktan mutluluk duymaktayız. Sac levha işleme alanındaki en yeni trendleri ve makineleri üretici firmalar ile buluşturan EuroBLECH sektörün devlerini bu şehirde bir araya getiriyor. Bizde bu fuarda yer almaktan mutluyuz.” dedi.

1975 yılında özel amaçlı makine imalatı olarak Sakarya’nın Arifiye ilçesinde kurulan ve Türkiye’nin alanında lider şerit makine ve yedek parça üreticisi olan Kar Metal Sanayi, başarılı iş ve anlaşmaları ile ihracatta ve iş dünyasında ülkemizin cevherlerinden biri oldu. ABD, İngiltere, Almanya, Avustralya ve Rusya dahil olmak üzere toplam 65’ten fazla ülkeye satış gerçekleştirerek Sakarya başta olmak üzere ülke ekonomisi ve iş gücüne olan katkıları ile göz doldurmaya devam ediyor. Kar Metal, EuroBLECH ardından  8-11 Aralık tarihlerinde Bursa’da düzenlenecek “Bumatech” fuarına katılacak.    

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın