Karne Dağıtım Programı Üzeyir Garih Ortaokulunda gerçekleşti

İlçe Kaymakamımız Bekir DINKIRCI, 2022-2023 Eğitim- Öğretim Yılı 1. Döneminin sona ermesiyle birlikte Üzeyir Garih Ortaokulunda düzenlenen karne dağıtım törenine katılarak, öğrencilerin karne heyecanına ortak oldu. Programa Kaymakamımız Bekir DINKIRCI’nın yanı sıra, Arifiye Belediye Başkanı Sayın İsmail KARAKULLUKÇU, İlçe Milli Eğitim Müdürü Yüksel GÜLAÇ, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Ali Kemal KARAKOÇ, Üzeyir Garih Ortaokulu […]

 Karne Dağıtım Programı Üzeyir Garih Ortaokulunda gerçekleşti

20.01.2023 - 16:37

Güncelleme : 20.01.2023 - 16:37

İlçe Kaymakamımız Bekir DINKIRCI, 2022-2023 Eğitim- Öğretim Yılı 1. Döneminin sona ermesiyle birlikte Üzeyir Garih Ortaokulunda düzenlenen karne dağıtım törenine katılarak, öğrencilerin karne heyecanına ortak oldu.

Programa Kaymakamımız Bekir DINKIRCI’nın yanı sıra, Arifiye Belediye Başkanı Sayın İsmail KARAKULLUKÇU, İlçe Milli Eğitim Müdürü Yüksel GÜLAÇ, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Ali Kemal KARAKOÇ, Üzeyir Garih Ortaokulu Müdürü Sinan GÜREL, Okul İdarecileri, Öğretmenler, Öğrenciler ve Öğrenci Velileri katıldı.

Kaymakamımız Bekir DINKIRCI ve beraberindekiler bazı sınıfları ziyaret ederek öğrencilerin karnelerini vererek  güzel bir tatil geçirmeleri temennisinde bulundu.

İlçemiz genelinde 33 okulda toplam 8.536 öğrencinin karne aldığını belirten Kaymakamımız Bekir DINKIRCI, İlçemizdeki eğitim-öğretim durumundaki başarı düzeyinin iyi durumda olduğunu,  bu başarıyı çok daha ileriye taşımak için rehberlik hizmetlerine ve destekleme kurslarına ağırlık verilmesini isteyerek önümüzdeki dönemde de çalışmaların ekip ruhu ve bütüncül yaklaşım ile devam ettirileceğini ayrıca, 0-6 yaş arası insan beyninin %90 gelişmesinden dolayı okul öncesi eğitime ağırlık verilmesi gerektiği, kitap okuyan insanların %40 daha fazla mukayese etme kabiliyetinin artması sebebiyle kitap okumanın okul sınav süreçlerinde başarıya katkı sağlayacağı belirterek bu konudaki çalışmalara ağırlık verilmesini istemesinin ardından karnelerini alan bütün öğrencileri tebrik ederek tatillerini iyi değerlendirmelerini özellikle kitap okumalarını ve kendilerini geliştirecek hobilerinin olmasını tavsiye etti.

Öğretmen, öğrenci ve veli koordinasyonunun başarıyı getirdiğine dikkat çeken Kaymakamımız Bekir DINKIRCI,  önümüzdeki eğitim-öğretim dönemde veli, öğretmen, öğrenci koordinasyonunun daha da arttırılarak daha büyük başarılara imza atılacağına inandığını ifade etti.  Öğrencilerimizin ve öğretmenlerimizin tatili en verimli şekilde geçirmelerini temenni eden Kaymakamımız, karnesi yeterince iyi olmayan öğrencilerimiz için tatilin telafi fırsatı olduğunu velilerimizin de öğrencilerimize bu konuda destek olmalarını istedi.

Programın son bölümünde, Sayın Kaymakamımız Bekir DINKIRCI, İstiklal Marşı Törenine katılmasının ardından, Okul Müdürü Sinan GÜREL’den okulun genel durumu hakkında bilgiler aldı.

2022-2023 Eğitim Öğretim Yılı 1.Dönemi boyunca Okul İdarecileri, Öğretmenler, Öğrenciler ve Öğrenci Velilerine gayretli çalışmalarından dolayı teşekkür ederek, başarılı çalışmaların devamını diledi.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın