Kaymakam Dınkırcı’dan Okul ziyaretleri

Kaymakamımız Bekir Dınkırcı, okul ziyaretleri kapsamında bu hafta İlçemiz Hanlıköy Mahallesindeki Şehit Muhammet Fatih Safitürk Anadolu Lisesi ve SATSO Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesini ziyaret ederek incelemelerde bulundu. Okul ziyareti sırasında Sayın Kaymakamımıza, İlçe Milli Eğitim Müdürü Yüksel Gülaç, Şube Müdürleri Nazmi Erman ve Sabri Mercan eşlik etti.Okul idarecileri ile bir araya gelen Kaymakamımız görüş […]

 Kaymakam Dınkırcı’dan Okul ziyaretleri

26.02.2020 - 16:30

Güncelleme : 26.02.2020 - 16:30

Kaymakamımız Bekir Dınkırcı, okul ziyaretleri kapsamında bu hafta İlçemiz Hanlıköy Mahallesindeki Şehit Muhammet Fatih Safitürk Anadolu Lisesi ve SATSO Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesini ziyaret ederek incelemelerde bulundu.


Okul ziyareti sırasında Sayın Kaymakamımıza, İlçe Milli Eğitim Müdürü Yüksel Gülaç, Şube Müdürleri Nazmi Erman ve Sabri Mercan eşlik etti.
Okul idarecileri ile bir araya gelen Kaymakamımız görüş ve talepleri dinleyerek bir süre sohbet etti.


Öğretmen, öğrenci, veli koordinasyonunun getirdiği başarıya dikkat çeken Kaymakam Dınkırcı, 20 Haziran 2020 tarihinde Üniversiteye Geçiş Sınavları Temel Yeterlilik Testi (TYT), 21 Haziran 2020 tarihinde yapılacak Alan Yeterlilik Testi (AYT) nedeniyle lise son sınıf öğrencilerine yönelik okullarımızda sınav stresini azaltmaya yönelik etkinlikler yapılmasını, öğrencilerin girdikleri sınavlarda temel sorunun süreyi yetiştirememek olduğunu ve bu konuda okullarımızda hızlı okuma teknikleri çalışmaları yapılması gerektiğini, özellikle kitap okuma alışkanlığı kazandırmanın çok önemli olduğunu belirterek gerekirse öğrencilerle bireysel olarak ilgilenilmesini ve sınavlara olabilecek en az stresle girmelerinin sağlanmasını, deneme sınavları yapılmasını ayrıca öğrencilerin sevdikleri mesleklere yönlendirilebilmesi için meslek tanıtım çalışmaları yapılarak öğrencilerimizin sevdikleri mesleği seçmelerine yardımcı olunmasını istedi.


Kaymakamımız 11 ve 12. sınıf öğrencileri ile Okulun Konferans Salonunda bir araya gelerek kariyer günleri kapsamında söyleşide bulundu, kendi öğrencilik günleri ve iş yaşamıyla ilgili tecrübelerini paylaşarak  topluma mal olmuş başarı hikayeleri ve örneklerini ayrıntılı olarak açıklayarak öğrencilere meslek seçimi konusunda bazı tavsiyeler verdi ve kişilerin mutlu olacakları meslekleri seçmeleri gerektiğinin önemine değindi.


Kaymakam Dınkırcı,öğrencilerimize hiçbir zaman ümitsizliğe düşmemelerini sabır ve çalışmanın  başarıyı getirdiğini, kendilerine güvenmelerini ve olabildiğince sınav heyecanlarını kontrol altında tutmaya çalışmalarını, ruh ve beden sağlığının her şeyden daha önemli ve öncelikli olduğunu unutmamaları gerektiğini belirterek ailenin önemini örnekleri ile açıkladı.


Akabinde SATSO Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi atölyelerini ziyaret eden Kaymakamımız okul yönetiminden sanayicilerimizle işbirliği ve koordinasyon halinde olunmasını istedi.

Kaymakamımız okul yetkililerine çalışmalarında kolaylıklar diledi.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın